| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa spun ca sunt in clasa a 8-a si am un program super incarcat si nu apuc sa dorm aproape deloc deoarece la 7 dim ma trezesc ma duc la meditatii pana la 11 apoi ma duc la scoala si stau pana la 7 app in fiecare zi exceptand vinerea cand ies la 6.Seara ma culc la 01:00 fiind ca imi scriu si asta imi ocupa cel putin 3 ore si apoi mananc si eu deci la 1 pot sa ma culc. Vreau sa stiu si eu un mod sa nu fiu prins prin care as putea dormi fara sa fiu prins la orele neimportante ca de ex desenul, muzica tehnologia...Dau funda celui care ma ajuta sa am si eu o clipa de repaus...

Răspuns Câştigător
| RoxanaCC a răspuns:

Incearca sa iti faci temele in timpul orelor neimportante (muzica, desen,) dar fara sa risti sa iei note mici, iar noaptea sa dormi de la ora 11. Somnul de noapte este foarte important pentru organism

| rares011098 a răspuns (pentru RoxanaCC):

Multumesc pentru sfat

| RoxanaCC a răspuns (pentru rares011098):

Treaba este cum iti organizezi timpul. Te cred ca esti depasit fizic, programul tau e incarcat si tu te suprasoliciti nedormind acele 8 ore. Incearca asa cateva zile sa vezi cum o sa fie happy Multa bafta cu scoala si invatatul!

| rares011098 a răspuns (pentru RoxanaCC):

Multumesc.