| jenniferbody a întrebat:

Salut TUP, spuneti-mi si mie cateva sfaturi de a invata mai usor,

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Iti trebuie liniste, sa-ti fie gandul la ceea ce vrei sa inveti si sa incerci sa gesesti o logica, un fel de subiect de care se leaga restul lectiei. Asa vei retine mai usor.

1 răspuns:
| maria_2953 a răspuns:

Eu am incercat la istorie, unde era o tortura, sa invat altfel, m-am dus intr-o camea singura si am citit primul paragraf, apoi am incercat sa reconstituiesc ce se intampla, eu eram franta si catelul meu era anglia, noi am dus lupta de 100 de ani in 30 min si am luat si un zece ziua urmatoare, sper ca te-am ajutathappy