| AlinaAlbiNuTza a întrebat:

Salut tuturor! Pe 13 August fac 18 ani si... si as vrea sa-mi dea, cine stie o dieta eficienta si buna(poate fi si una mai drastica, dar sa de-a rezultate), ca vreau sa arat bine atunci. Nu sunt grasa, insa sunt citeva kg care ma incurca.Am 1,63 m, 54 kg si as vrea sa slabesc cel putin 4-5 kg. Vreau o dieta nu prea cmplicata! Cine stie si a urmat-o si ea/el la rindul sau, va rog ajutati-ma! Dau funda! Multumesc

1 răspuns:
| Dany17 a răspuns:

Inainte de mincare cu 20-15 minute bea 2 pahare de apa.
Dejun: Bea 2 pahare de apa apoi poti minca ce doresti. Si timp de 2 ore dupa mincare nu beai nimic, nu maninci nimic de genu: chifle, prajituri... Intr-adevar ajuta, nu dauneaza sanatatii. P.S. Exercitiile fizice la fel nu trebuie omise. Baftaa.
Dar ai grija su minca prea mult prajit, grasimi. Iti propun si niste ingrediente care te ajuta sa slabesti repede: Ceai verde, mincdarea iute, lacteatea fara grasime, scortisoara.