| ElyElena25 a întrebat:

Va cer un sfat:am avut o prietena cu care ma intelegeam super bine, eram ca niste surori.Pana cand m-a tradat... sad Am avut sprijinul altor prieteni, dar vreau sa fim ce am fost odata...Ce imi recomandati sa fac ca sa o recastig?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheFucker a răspuns:

Uite care e treaba: te inteleg, am trecut si eu prin asa ceva. Tu trebuie sa faci primul pas daca ea nu s-a sesizat sa vina sa vorbeasca cu tine. Nu e neaparat sa vorbiti de subiectul acesta, ci doar sa conversati, una alta. Plus, ca nu este vina ta! Nu ar trebui sa te straduiesti sa o recastigi daca ea nu se straduieste si ea.
Cu placere.

| ElyElena25 explică (pentru TheFucker):

Multumesc pentru sfat! Oricum, noi vorbim! Dar, ai dreptate:nu ar trebui sa imi dau silinta pentru cineva care nu merita! happy

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Daca prietenii te tradeaza, mai sunt prieteni?

| Me01 a răspuns:

Buna
De ce vrei sa recastigi o prietena care te-a tradat? Ea ar trebui sa te reacție pe tine, nu tu pe ea.
Si să-ti răspund la întrebare; spune-i in fata ca ai trecut peste si ca îți doresti sa fi-ti din nou ca la început.