| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

Salut va rog sa ma ajutati:vreau sa slabesc si sa scap de grasimea de pe burta si de pe picioare (le am butucanoase)am 1.50 si 42 kg (11 ani) e normal? oricum vreau sfaturi cum scap de burta si de grasimea de pe picioare (in afara de abdomene si genoflexiuni ca am facut)Funda cel mai bun raspuns!big grin

3 răspunsuri:
| IngeruMeuCurcubeuTau explică:

Uneori seara nu mananc nimic alte ori mananc tot asa o salata, nu mai mananc aproape deloc paine (mananc mamaliga)sau deloc si parintii mei zic ca e o tampenie ca sa slabesc (eu nu vreausa slabesc! vreau sa nu mai am grasime pe picioare si pe burta)

| Sweetyy44 a răspuns:

Pai cand eram mai mica eram aproape ca tine! Încearca sa nu mai manînci atat de multa paine, ar fi bine sa manînci maxim 3 felii de paine graham sau integrala, seara sa mananci o salata pana in ora sapte-sapte si jumatate si daca nimic nu merge vorbeste cu parintii tai sa te duca la medicul de familie sau la un nutritionist! Sper sa te ajute! Funda?

| Larisa0209 a răspuns:

Ti-as raspunde, dar sunt in aceeasi situatie laughing. doar ca am 1.60...si 45 de kg. tot 11 ani...