| Animeforlifee9921 a întrebat:

Salut! Vi se pare normal faptul ca unele persoane,printre care si eu,se indragostesc de caractere anime?
Primul de care mi-a placut si inca imi mai place e Killua. Sa va povestesc cum m-am indragostit de el,iar apoi sa imi spuneti parerea voastra.
Era o seara asa random din vara,si eu m-am decis sa desenez pe cineva din anime. Fusesem in urma cu cateva zile pe la un coleg din generala,iar el a incercat sa ma bage in lumea anime-urilor,si amandoi ne-am uitat la un episod din Hunter x Hunter. Eu atunci il vazusem pe Killua,si mi se paruse ciudat pentru ca mi se parea ca arata ca o fata.
In fine,in seara aia mi-am amintit de el si am decis sa il desenez. Nu imi iesise nu stiu ce desen,dar incepusem sa simt oarecum un fel de atractie fata de el,prima data de parul luibig grin. Am mai cautat poze cu el si am gasit una care m-a facut sa ma indragostesc de el. Era si tarziu in noapte,si dupa m-am pus sa dorm ca orice om normal. Imi tot statea gandul la el efectiv,iar a doua zi le-am povestit colegilor printre care si cel cu care ma uitasem la anime. Asa am inceput sa ma uit si eu.
Bun,ce am povestit mai sus a fost cu Killua,dar mai am un crush mai recent si anume Giyu din Demon Slayer. Imi mai apareau edit-uri cu el si ma chinuiam sa nu ma indragostesc,dar nu mi-a mai iesit la un moment dat.
Ma uitam tot asa,intr-o seara, pe shorts, si mi-a aparut un edit cu el. Atunci am inceput sa ma indragostesc de el si mai rau. Ma vedeau colegii la scoala si ma tot intrebau: "de cine iti mai place de data asta?"
Intrebarea mea e: e normal?
P.S: merita sa te uiti la Demon Slayer?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate vrei sa spui unii copii.
Numai copiii se indragostesc de personaje din desene animate.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Majoritatea am fost indragostiti, la timpul nostru, de asemenea personaje, cand eram copii.

| MarianWLF a răspuns:

Da, merita demon slayer, l-am vazut si eu.
La o varsta mai mica mi se pare normal sa iti placa caractere din desene, cand eram mic Yoruichi Shihoin din Bleach era marea mea dragoste laughing

| dullcat a răspuns:

Buna.Am fost si eu in situatia ta pe la 12-13 ani, deci da, consider ca este perfect normal, considerand ca am inlocuit etapa in care ma indragostesc de un cantaret si in loc a aparut personajul anime.laughing No worries, cand mai cresti iti vei aminti cu drag si vei rade.

Multe personaje masculine din animeuri arata ca fetele, iar in prezent nu prea mai stiu cum sta treaba ca nu mai urmaresc, insa daca si acestea au devenit politically correct prin introducerea altor genuri, e clar ca va fi si mai multa confuzie. laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat nu faci lucruri care sa te izoleze social, poate fi considerat normal.

| Cosmin3412 a răspuns:

Probabil esti la o vârstă prea fragedă, altfel este o problema.