| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau niste motive bune,intemeiate,serioase pentru un transfer de la o clasa la alta.(schimb profilul),tinand cont ca e foarte mare bataie pe locurile de la uman, eu sunt real.

1 răspuns:
| aliceinchains a răspuns:

Nu cred că trebuie să-ți dea cineva motive, dacă ai pus problema să te transferi la un alt profil, o faci pentru ceva anume.
Depinde și ce clasă ești. Dar dacă știi că la bac la mate și fizică/chimie/biologie, nu știu, ce îți alegi tu, nu o să te descurci prea bine sau mai rău, nu știi dacă iei bacul, atunci e mult mai bine să te transferi. Trebuie să dai anumite diferențe la fiecare materie, dar nu e chiar așa greu.
O să fie mai greu până te adaptezi cu materia la română, e mult mai greu, așteptările sunt mult mai mari, mai ales cu bacul ăsta diferențiat.
Dar dacă știi c-o să-ți fie mai ok Uman, atunci du-te acolo. Dacă vrei să mă mai întrebi ceva, îmi spui, baftă!