| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care e mai tare la bataie dintre Kung Fu, Taekwondo si Karate. Si de ce. Cel mai bun raspuns funda

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Niciuna nu e mai tare ca cealalta, totul depinde de cel ce practica acel stil si modul in care o face.

| Raluu a răspuns:

Karate:X

| radu76ers a răspuns:

Salut! Cred ca fiecare dintre aceste stiluri de lupta au ceva aparte.Nu pot sa zic ca unul este mai tare ca altul fiecare se bazeaza pe altceva. Kung Fu este un stil chinezesc care pune accent pe forța fizică, viteză; Karate este un stil japonez care mai are inca vreo 12 subcategorii; TaeKwonDo este un stil coreean care are la baza sau cum vrei sa ii zici tu loviturile de picior. Eu am facut Karate(Shotokan) am ajuns pana la centura verde, dar m-am lasat din cauza problemelor de sanatate(mi-am fracturat piciorul) si pot spune ca este un sport folositor si care te invata sa te cunosti.Nu stiu in ce mare masura te'am ajutat dar sper sa iti fie de folos.Cauta si tu pe google si vezi.