| kalibra21 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi, ceva sa slabesc repede, ce ar trebui sa mananc ce exercitii ar trebui sa fac.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene),legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos,treptat(nu vei slabi intr-un timp record,ceea ce nici nu e recomandat, de altfel, dar o vei face intr-un timp satisfacator)si sanatos.Succes.

1 răspuns:
| Yasmi a răspuns:

Daca urmezi programul si nu ai mici scapari in 2 saptamani apar rezultatele mai ales la abdomen.
Inlocuieste micul dejun si cina cu cerele fitness, intre mese cand simti pofta de ceva mananca mere si bea apa plata cu lamaie.
La asta adauga pilates http://www.youtube.com/watch?v=nFfkfT5MJoM 1 serie pe zi +http://www.trilulilu.ro/stuartlitlle/a422b8639fb766 1 serie pe zi.
In prima saptamana e bine sa faci o zii da una nu pilates pentru abomen iar din a2a le faci zilnic si le dublezi cele pentru piciore la 2 serii pe zi.
Succes si astept raspuns cu rezultatul >:D