| teodoram a întrebat:

Saluut! Vreau sa slabesc cateva kg, cam 6-7 asa happy, ce pot sa fac, ca sa slabesc cat mai repede? ce sa mananc/ sa nu mananc? exercitii ceva? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KimK a răspuns:

Iti recomand acest link: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire. Sunt prezentate diete sanatoase si naturale.
daca vrei sa slabesti la burta, sunt bune abdomenele
daca vrei sa slabesti la picioare, sunt bune genoflexiuni
funda?

5 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Incearca dieta cu banane si lapte... dimineata dupa-amiaza si searahappy aceasta dieta se tine cat timp vrei tu insa rezultate se ved din primele 4 zilehappy nu uita de cei minim 2 l de apa pe zi si de cel putin 30 min de miscare. facand exercitii simple dar eficiente ex: abdomene.dans.care e si un mod de realaxare totodatahappy iti spun sigur ca va da rezultate si este si foarte buna! funditaaapuppy dog eyes?big grin

| hiphopbeatz a răspuns:

Ti-ai gasit cea mai buna perioada.

sa-ti limitezi caloriile la 1500.

si da aerobic ceva.

pace!

| Raluuuuu a răspuns:

-Clar nu trebuie sa nu mananci!
-deoarece o sa fii slabita doar in puteri;[
creca ai putea sa faci fitness.;
-ceva exercitii.; si mancaruri in cantitati medii;[-si sa fie bogat in proteine:mere pere; legume; frukte;[-etc>_<
Mult noroc!>.-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe legume si mult sport paine putina

| CiuxyM a răspuns:

Exclude dulciurile si grasimile! Poti inlocui dulciurile cu fructe (eu ma axasem foarte mult pe mere, astfel satisfaceam si nevoia de a rontai ceva). Incearca sa mananci mai natural, uita de fast-food-uri. incearca sa reduci cat de mult poti painea ( minimul ar fi 2 felii de paine pe zi) sau macar sa o inlocuiesti cu paine neagra.
Eu imi luam expandate din greu de la carrefour pentru ca au foarte putine calorii, asta tot pentru rontait. de asemenea pufuleti, mai faceam si floricele de porumb si cu fructele, nu mai simteam lipsa dulciurilor.
Dieta ar trebui sa mearga mana in mana cu sportul. Cu cat mai mult sport, cu atat mai bine. Daca nu esti obisnuita cu sportul stabileste macar 20 min dimineata si seara si fa cateva exercitii (cauta pe google/youtube, daca nu stii ce feluri de exercitii sa faci).
Stiu ca vrei sa slabesti cat mai repede, dar ai grija sa nu te infomestezi pentru ca poti avea probleme cu stomacul si e destul de urat.
Bafta si ai grija de tine! happy