| x2gk9r a întrebat:

Salut! Vreau un sfat...
Eu am avut cele mai bune prietene si inca vb cat de cat...dar de cand au iubiti ma dau la o parte...cand nu se intelegeau cu ei imi cerea sfaturi stateam cu ele cand le era greu si acum.
Sunt baiat si am 16 ani
Un sfat cum sa procedez?

2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Se spune ca nu exista prietenie intre un baiat si o fata.
Poate ca pe tine te deranjeaza prezenta altor baieti in viata lor.
Simti ca altcineva ti-a luat locul.
Cum si pe iubitii lor poate i-ar deranja daca te-ar vedea foarte apropiat de ele.
Pe langa asta, probabil ai observat ca atunci cand esti indragostit, toata atentia ta e la o singura persoana. Nu mai vezi nimic in jur.
Deci eu cred ca ele nu te dau pe tine la o parte. Doar ca nu te mai vad momentan. Dar nu numai pe tine, daca te uiti atent vei observa ca ii trateaza pe toti ceilalti baieti la fel.
Ce sa faci? Pai nu insisti prea mult. Risti sa rupa prietenia cu tine. Pe de alta parte nu sta nici prea departe de ele. Doar comporta-te normal. Perioada asta nu va dura la nesfarsit. Trebuie sa ai rabdare.

| peppapigenjoyer a răspuns:

Asa mai fac femeile uneori, ai rabdare ca o sa se revina la realitate. o sa vina singure inapoi la tine