| AlexTM97 a întrebat:

Salutare am 14 ani şi sunt foarte foarte slab(nu ştiu câte kg am exact, dar nu prea multe). Problema e ca mănânc, destul de mult, dar nu ma îngraş deloc ba chiar din contra slăbesc. Ce aş putea face pentru a mă îngrăşa?

Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Du-te la endocrinolog. poti avea diabet sau ceva ce te face sa slabesti.sau asa esti tu, ai metabolismul foarte bun.eu in locul tau nu mi-as face probleme.mananca sanatos si ramai asa slab.e mai bine decat cu niste artere full de grasime nu crezi?:*singura solutie este sa te umfli adica sala.ia gandeste-te ce hot ai arata smug

| AlexTM97 explică (pentru dreamgirl94):

Nu cred că am diabet, eu mă simt perfect sănătos. Este din vina metabolismului, ştiu, mereu am fost aşa De slăbit nu slăbesc mult, foarte puţin şi foarte greu dar totuşi nu ar trebui sa slăbesc deloc. Şi cred că ai dreptate, pâna la urma mulţi ar dori să aibă un metabolism aşa.

| dreamgirl94 a răspuns (pentru AlexTM97):

Apuca-te de sala sa pui niste muschi pe tine si vei arata foarte bine.

3 răspunsuri:
| sCzKun a răspuns:

Stresul, statul degeaba, mancatul mancarii de la fast-food sau cu continut bogat de grasimi provoaca ingrasarea. Nu este recomandat sa faci aceste lucruri, trebuie sa mergi la un doctor, pentru ca nu cred ca ai simptome de subnutritie daca mananci mult (depinde si ce mananci). Cel mai recomandat este sa mergi sa-ti faci un consult la un nutritionist si el iti va spune tot ce trebuie sa faci.