| marrya267 a întrebat:

Salutare.am nevoie de ajutorul vostru, am o nunta in restaurant si nu stiu ce sa-mi fac la par(am parul lung fara breton), vreau niste coafuri simple.plss.ajutati-ma.dau fundita...

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Fa-ti niste onduleuri lejere, dar bine definite, in genul acestora : http://www.divahair.ro/images/speciale/articole/Oana/2009.03.11/cret.jpg, sau daca vrei ceva mai special, aplica un accesoriu de bun gust, cam asa: http://www.ziaremondene.ro/files/photos/originals/80/9280/perryKaty.jpg. Banuiesc ca nu trebuie sa mai precizez ca buclele sarmalute sunt demodate iar cocurile si coafurile complicate si cu mult sclipici sunt pentru babe. Fara trandafiri cat roata carului in cap sau bentite cu fluturi, alea is pentru copii < 5-8 ani. Dupa aceasta varsta arata ridicol.
Asorteaza coafurii tale o rochita chic, scurta, simpla si eleganta cu niste pantofiori cu toc si vei arata minunat!
Distractie placuta la nunta!

3 răspunsuri:
| AlinaLV a răspuns:

De la jumatatea parului in jos, fa-ti cu ondulatorul bucle mici. Dar ai grija, ca partea superioara sa fie indreptata. Adauga fixativ (cu sclipici sau nu). Sau, mai am o idee. E mai complicat de explicat. Du mainile chiar deasupra urechilor, pune-ti degetele printre firele de par si tragele incet in spate, si vei avea o coafura deosebita. Onduleaza-ti apoi parul deja prins cu agrafe si o sa arati superb. De asemenea, poti sa iti adaugi, la prima coafura precizata, o floare alba, nu foarte mare, care sa iti traga parul. Sper ca te-am ajutat, distractie placuta!

| sweetmind a răspuns:

Hey. dc nu mergi la coafor? si daca nu vrei ai putea sa iti iei cate o suvita d par d deasupra urechii si o impletesti. faci la fel in ambele parti si prinzi suvitele la spate. usor si simplu!

| aNOnim876887686786 a răspuns:

Hei! pai.thinking mie sincer imi plac pers care au parul ondulat...Mi se pare chiar ok.sa-l ai asa.thinking Ai putea sa ti-l ondulezi cu placa daca ai.sau sa mergi la coafor.Bafta!