| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Am o mica problema (va rog sa nu ma luati la misto)
Eu nu am mai fost de doua luni la tara si mama cu tata vor sa mearga la tara si eu nu vreau si uite de ce am mai pus intrebarea asta acum ceva timp.

1. La tara nu pot face nimic eu cand eram mic faceam sin lut obiecte in prezent locul de un luam lutul e inghetat, de foc de taba nici nu zic nici nu am voie sa ma uit la foc ca daca ma uit la foc sunt certat (am 14 ani nu mai sunt un pici de 5 ani )
2. Nu am cu cine sa stau toti cu care ma jucam au plecat din satul ala din cauza saraciei singuri care au mai ramas sunt cativa copii care sunt infestati cu paduchi (sa nu i-au si eu ca dupa greau scap de ei ).
( Parinti vor sa mergem la tara ca verisoara mea nu are cu cine sa se joace ea are 7 ani eu nu ma pot juca jocuri de fetite de 7 ani caci sunt baiat si sunt mare.
3. Drumul cu masina este lung ca-m vreo 50 de km si eu cel putin in masina mea am rau si pastile nu am cumparat sad )
4. Cand vin de la tara de fiecare data si nu glumesc ma imbolnavesc :Ba vebrea/Ba mi se face greata fara motiv ( nu stiu de la ce ).
5. Dupa cum am spus si acum ceva timp intr-o alta intrebare nu este asfaltat si este acum un namo pana la genunchi.
6. Nu am cu ce sa ma joc. Toata vara am avut de la alti verisori o bicicleta ( una veche fara frane ) si cand eram la tara ma plimbam cu ea, acum ei au plecat inapoi in Arad si au luat si bicicleta. sad crying.
7. Nu am mancare mult deci intr-o zi adica aum vreo doua luni parintii mei au mers la struguri si bunici si noi avem doua case dar problema este ca intr-o casa dormim iar in alta o folosim cand avem musafiri si acolo e frigiderul cu mancare.Bun BUN Bun deci dimineata am mancat o paine cu pateu si am stat numai cu felia aia toata ziua adica de la 8:00-19:00 pentru ca cheile de la casa unde era frigiderul au fost luate si noi nu puteam intra acolo. :/.
8. Nu te poti distra si daca ploua tare stai doar in casa.
9. Sunt mai mereu in perioada de toamna-primavara pene de curent adica se i-a pe la ora 15:00 curentul si noi stam in bezna.Eu cum imi fac teme ca eu peste doua saptamani am teza si eu azi am luat un 3 la mate si mai am doi de 6 ( nu ma criticati acum ca nu invat ) vreau sa iau cel putin un 7 ca sa trec clasa si eu cum sa-mi fac teme fara lumina.
10. Nu avem baie si trebuie sa mergem la baie in frig dar daca am nevoie de vreo doua ori la baie pe noapte o trezesc pe mam acaci mi-e frica sa ies singur afara caci avem un vecin care isi fugareste mama cu furca si poate sa sara gardul la noi sa ma atace.Bun mam ma duce odata la baie si dupa daca mai am nevoie a doua oara nu ma mai duce si in general ma abtineam c-am vreo 3-4 ore si imi luam inia in dinti si fugeam la baie adica la deal unde este cardul rupt si pe acolo scapa cainele turbat a lui omul asta care isi fucareste mama cu furca.

Intrebarea este : Cum imi pot convinge parinti sa nu mergem la tara caci nu vreau acum la tara.
Va rog sa nu va luati de mine si sa veniti cu raspunsuri de genu : De ce nu-ti ajuti bunici s-au De ce ai luat 3.
Ofer funda celui ce-mi da u raspuns inteligent si folositor.

Răspuns Câştigător
| alexfab33 a răspuns:

Poti sa le spui toate motivele astea si o sa te creada. Si daca ei merg la tara pentru cateva zile tu poti sa ramai singur in oras ca doar ai 14 ani te descurci, nu esti copil