| Da66099001 a întrebat:

Salutare!
Am și eu o întrebare ce mă nedumerește rău de tot.
E vorba despre o tipă pe care o plac, o cunosc de vreun an și în tot acest an am vorbit vreo lună și ceva după care m-a blocat peste tot…. acul de vreo 3 săptămâni m-a deblocat și ne am mai văzut…. problema e alta, tipa respectivă este foarte dificilă emoțional, îmi dă calde reci….
Problema e alta: țin să cred ca are o altă religie…eu sunt ortodox.
Într-o seară ea m-a chemat la biserică să văd cum e la ea, spuse ea exact cu cuvintele alea….
Eu acolo nu țin minte să fi văzut vreo cruce sau ceva….am intrat într-o clădire unde erau niște bănci aranjate în trepte…și în față o scenă unde vorbeau niște oameni de Dumnezeu și nu mai știu ce, după care ne-a pus a dăm fiecare mână unul cu celălalt între toți oamenii

Acum am o nedumerire, oare credeți ca tipa asta a făcut ceva vrăji asupra mea?
Pentru ca efectiv când mă sună încep și tremur, sunt disperat după ea….mi am propus de câteva ori să mă abțin când mă cheamă la ea sau mai știu eu ce…..de unde ca atunci când mă sună, parcă mi se pune ceață pe ochi și în secunda 1 zic ca ea și fac ca ea….in concluzie credeți ca a făcut vreo vrajă sau ceva?
Și o fi și de alta religie?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vrajile nu exista, vrajitoria moderna este o forma de escrocherie prin care oamenii limitati sunt inselati de anumite doamne de etnie (si nu numai) in schimbul prestarii unor servicii 'magice';)

"Acum am o nedumerire, oare credeți ca tipa asta a făcut ceva vrăji asupra mea?
Pentru ca efectiv când mă sună încep și tremur, sunt disperat după ea….mi am propus de câteva ori să mă abțin când mă cheamă la ea sau mai știu eu ce"

esti mai degraba indragostit de ea.

"Problema e alta: țin să cred ca are o altă religie…eu sunt ortodox.
Într-o seară ea m-a chemat la biserică să văd cum e la ea, spuse ea exact cu cuvintele alea….
Eu acolo nu țin minte să fi văzut vreo cruce sau ceva….am intrat într-o clădire unde erau niște bănci aranjate în trepte…și în față o scenă unde vorbeau niște oameni de Dumnezeu și nu mai știu ce, după care ne-a pus a dăm fiecare mână unul cu celălalt între toți oamenii"

pe bune acum, ce varsta aveti voi si ce mentalitate are ea, cine mai invita un potential iubit la biserica, in congregatia/secta din care face parte?

mai rau era daca te chema la o locatie obscura si ajungeai aici https://www.imdb.com/......1128708352

| Da66099001 explică (pentru Simpatic):

Em am 26 de ani si ea 29…
Tipa respectivă e așa de mult timp nu doar de acum recent…
Pur și simplu m-a chemat și a spus: hai să vezi cum e la mine dacă vrei.
Și m-am dus?‍♂️
Nu știu ce exemple să dau acum legat de cum se comportă ea…
Ca de exemplu:
Azi și alaltăieri am vrut să o văd, să stăm la o cafea…la care ea a spus ca nu vrea, e și foarte sinceră
Tot așa într-o seară i-am spus ca vreau să stau cu ea și ea a spus ca vrea să afea singură…
Dar eu cu ea am dormit împreună…
Au fost cazuri când m-a chemat ea la ea să dorm cu ea dar tot ea m-a anunțat ca nu facem nimic, gen intim
În concluzie nu e cu mine dar are momente când mă vrea lângă ea și când nu
Și pe partea sexuală chiar nu vrea nimic, adică am făcut o cu ea când am cunoscut-o odată și atât
De atunci nimic
De asta vreau să aflu dacă ea are altă religie….i fi babtista sau penticostală?

| Simpatic a răspuns (pentru Da66099001):

Habar nu am ce religie este dar pare o fata cu ceva probleme emotionale si nu numai!
eu unul (si asta este cum as face eu) as renunta sa o caut!
dar este alegerea ta!
prin comunicarea directa cu ea poti afla ce religie are si daca doreste sau nu o relatie serioasa, macar sa stii una si buna!
desi din ceea ce mi-ai spus pana acum, tipa este o limitata!

| Da66099001 explică (pentru Simpatic):

Eu nu o caut, are momente când mă caută ea și eu nu pot să mă abțin să nu merg să o văd…pe lângă asta dacă o întreb sincer ce vrea și ce nu vrea….imi spune ca nu vrea relație, dar are momente când mă vrea lângă ea….ca am întrebat-o ce vrea și a răspuns ca ea vrea ceva azi și mâine nu știe….am stat odată de vorbă cu ea să îmi spună ce bariere are și la un moment dat a început să plângă de nervi ca nu putea sa mi spună ce are…. zicea ceva de nu știu ce cu biserici și ca poți împacheta un cadou frumos și în interior e minciună…sf uri din astea îmi spunea….ce să înțeleg din asta?

| Simpatic a răspuns (pentru Da66099001):

Zic si imi asum asta, fata pare ca are ceva probleme de natura emotionala si psihice! nu are un echilibru
este alegerea ta daca vrei sa ai aceasta prietenie cu ea sau nu
sa nu iti para rau mai tarziu ca ai pierdut timpul
daca insa nu gandesti astfel cu pierderea timpului atunci nu va fi o problema pentru tine
cert este ca tipa este dificila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va jucați nu jucați dea Dumnezeul nu vă jucați cu Dumnezeul.l nu aveți habar ce păcat faceți.

| LisaJulie a răspuns:

Nu ti-a făcut nimeni vrăji, încearcă sa fi cu mai picioarele pe pământ și sa nu mai crezi în tot felul de povesti! Cat despre, după părerea nu merita, încearcă sa găsești o alta fata mai de treaba sa mai asemănătoare cu tine