| Carmenelka1290 a întrebat:

Salutare, guys! De cateva zile ma confrunt cu o problema foarte mare. Am dat un test la matematica si am luat nota 3, 50. Acum o saptamana am aflat vestea care m-a ingrozit. Imi este foarte frica sa-i zic mamei mele pentru ca ultima data cand i-am zis ca am luat nota 2 la logica, mi-a bagat sosetele imputite in gura si ma strangea de maini si de picioare si mi-a zis ca daca nu iau 9 sau 10 nu ma mai iubeste. Ce as putea sa fac in legatura cu asemenea comportament? Nu mai suport! O nota nu ma reflecta

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Ai o mama cu probleme grave la cap, eu in locul tau sunam la protectia copilului, sau macar spuneam unei rude in care aveam incredere.
Iar la note, nu prea ai ce sa faci, ori inveti ori nu. Notele nu conteaza si nu te definesc, dar daca ai o mama nebuna mai bine gaseste o metoda sa scapi de ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Mai oameni buni, nu mai puneti botul la minciunile unui copil nesimtit.
Ganditi inainte cum este posibil ca o femeie singura sa aiba 5 maini?
A spus ca l-a tinut de maini, de piciooare si i-a bagat in gura... deci i-ar trebui 5 maini ca sa il tina de fiecare membru si cu a 5-a sa-i bage in gura. Nu mai puneti botul la toate minciunile lui!
Voi nu vedeti ca este minciuna gogonata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca minti de ingheti apele, ca-i imposibil ca maica-ta sa aiba 5 maini sa te poate tine de 2 maini, 2 picioare si cu alta sa-ti bage ceva in gura.

Este exterm de urat acest vocabular scarbos pe care-l folosesti, ca sa descri o actiune inventata cu mama ta, in loc sa ai bun simt si respect pentru femeia aia care tine si hraneste o putoare la sua, care nici macar nu-i capabil sa invete.

Notele spun totul despre tine!
Iar daca nu pui mana serios pe carte, poti ramane corijent si chiar repetent.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mi se pare foarte trist ca încă mai exista genul acesta de părinți, de parca ei au avut doar 9 și 10 pe linielaughing.
Învață pentru tine și atat, un părinte bun știe să discute cu propriul copil frumos, sa îl asculte, sa îl înțeleagă, ajute etc.
Nu sa îl descurajeze, sa îl bata și sa îl facă sa își piardă încrederea în sine când la aceasta vârsta are cea mai mare nevoie de ea.
Tu ești cea care ar trebui sa hotărască dacă o iubește sau nu, la ce relația ai cu ea, cu siguranță este genul de mama obsedata de control.
Ce poți să faci:
1) rogi profesorul sa nu treacă nota și sa te mai asculte încă o data.
2) povestește- i prima oara părintelui cu care ai o relație mai buna.
3) spune adevărul, dar înainte de toate explica ca nu ai înțeles atunci și că o să te apuci cu burta pe carte.
Succes, cu siguranță o să vină și ziua când o să te eliberezi de tot și o să te muti la casa ta, pana atunci învață pentru a ajunge acolo.

| Oprealiviu a răspuns:

Ii poți spune că data viitoare o sa iei note mai mari, că a fost fff greu testul, și că nimeni nu a trecut de 5, daca nu înțelege aia e, îți iei bătaie

| anonim121118 a răspuns:

Hell naw bruh?