| A_2738 a întrebat:

In luna august voi pleca in tabara in Croatia, dar nu aceasta este problema. Voi merge cu autocarul si nu stiu ce sa-mi iau de mancare avand in vedere faptul ca vremea va fi foarte frumoasa si calda. M-am gandit la niste sandwichuri ca cele de la OMV(cele in forma de triunghi, cu bacon, snitel, etc). As dori cateva sfaturi si in legatura cu ceva dulce. O vara frumoasa! Multumesc! Cel mai bun raspuns, primeste o funda! happy :*

3 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Eu iti recomand fructe pentru ca sunt usoare si bine venite in acest anotimp cald. De asemeni o sticla de ceai ( ce preferi : de fructe, de lamaie, de menta oricehappy ). Poti lua si sandwichuri dar bine ambalate pentru a nu se strica de la caldura din autocar. De evitat chipsurile, snacksurile si in general gustarile sarate. Cat despre dulciuri cred ca sunt in regula, numai sa nu iei ciocolata ca o sa se topeasca. de preferat niste prajiturele, batoane de cereale, corn cu gem sau ce preferi happy! VACANTA PLACUTA :*!

| iulyluvy a răspuns:

"A"Am un sfat pentru tine nici odata dar nici odata sa nu iti pui sandwichuri cu tine pentru ca cand o sa it se faca foame pe autocar si o sa desfaci sandwichul o sa iti fie greata sa il mananci crede-ma am incercat si eu si am avut doar sandwichuri cu mine si am plecat de acasa la ora 6 dimineata si m-am intors la 7 seara si mi-am cumparat ceva ca sa rontai.Eu as sugera sa iti iei niste fructe sau legume cum ar fi:morcov,banana,portocala,mar,etc.Poti sa iti pui si ceva dulce cum ar fi:Kinder Delice,bomboane, jeleuri, etc. Daca ti-am fost de folos ma bucur. fundita?:X

| iulyluvy a răspuns:

Pentru mai multe detalii bagama in lista de mess:iulia_star