| Wary_Forsaken_2001 a întrebat:

Salutare membrii ai acestui site, ce părere aveți despre meseriile din domeniul IT? Se câștigă mai mulți bani în comparație cu celelalte meserii din România? Este o meserie sigură, adică nu risc să ajung vânzător la supermarket sau la căpșuni în Germania? Ar trebuii să mă răzgândesc având în vedere faptul că sunt foarte bun la materiile din categoria reală ( matematică, informatică, fizică și chimie ) și să mă gândesc la o altă meserie? Vă rog să îmi răspundeți la fiecare întrebare pusă, vă mulțumesc pentru înțelegere!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da e o meserie buna de viitor,important este sa faci ce isi place tie,dar parerea mea domeniul it are viitor garantat, inainte de a merge in Germania trebuie sa cunosti limba germana, eu te-as sfatui sa faci un curs in Germania daca poti ca la noi ceea ce vei invata e invechit, vezi si tutoriale pe internet, ce anume isi place mai mult?

| gabriel87000 a răspuns:

Ba am vazut baieti ce lucreaza in domeniul asta e o meserie de baza dar problema e alta trebuie sa stii sa faci programe pentru firma.contracte si etc se castiga foarte bine din meseria asta