| crackster a întrebat:

Sunt baiat si am 18 ani. De ceva timp imi place de colega de clasa. Am petrecut multe momente frumoase impreuna. In ultimul timp o conduc in fiecare zi spre casa cand iesim de la scoala. Ne pupam de fiecare data la despartire (nu sarutam).
Problema este ca ea este totusi distanta fata de mine. Cand ii scriu pe skype sau sa o sun de obicei nu imi raspunde.
Intr-o zi i-am spus pe skype, deschis, ce simt eu pentru ea dar ea doar s-a aratat surprinsa, dar nu mi-a dat un raspuns concret.
De atunci, aceeasi poveste, o conduc acasa...ne plimbam impreuna prin parc... Cand ii scriu imi raspunde foarte rar, gasind diferite scuze, chiar daca vad cum isi schimba avatarul si statusul foarte des.
Va rog dati-mi un sfat! Ce ar trebui sa cred si ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca iei ii place mai mult sa te aiba ca prieten si nu mai mult si chiar nu stiu ce poti sa faci in privinta asta

| Cherilyn a răspuns:

Buna!

Cred ca e vorba de Friendzone. happy
Ai gresit atunci cand ti-ai marturisit "dragostea" pe Skype.
Cel mai bine era fata in fata, ca sa-i vezi si reactia...

La 18 ani e destul de matura ca sa intre intr-o relatie si sa ia propriile decizii.
Sunt de parere ca nu te place, probabil te vede ca pe un simplu amic, asta e crudul adevar.

Cel mai bine pentru tine ar fi sa o tratezi cu indiferenta deoarece nu vad sanse ca relatia voastra sa evolueze.
Mai sunt multe fete prin jur, trebuie doar sa astepti pentru cea potrivita.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| crackster explică (pentru Cherilyn):

Trandafirii de 8 martie se pun la socoteala(am vrut sa-i dau de inteles ce simt)? big grin Ultima data cand m-am plimbat cu ea am incercat sa o sarut dar fara succes. Ar trebui sa incerc sa o sarut si sa vad cum reactioneaza? (daca ii place e bine, daca imi da o palma inseamna ca nu e bine... Ceva mai concret de atat nu gasesc.)

| Cherilyn a răspuns (pentru crackster):

Nu cred ca ar fi cazul sa mai insisti.
Crede-ma, fetele urasc asta.
Dupa s-ar putea simti prost si nu cred ca va mai vrea sa vorbeasca cu tine...

Cel mai bine ar fi sa renunti.
Stiu ca-ti va fi greu, dar vei gasi odata si odata o persoana care sa iti impartaseasca dragostea.

| 999bianca a răspuns:

Poate ca ei ii place doar sa fi-ti amici, poate se simte mai confortabil asa sau poate nu-i inca sigura pe sentimentele ei fata de tine. Bafta!

| Licaa a răspuns:

Intreab-o pe ea si spune-i ca doresti un raspuns concret de la ea daca macar te simpatizeza...si daca doreste sa mai comunicati si sa fiti prieteni cu timpul poate va fi ceva mai serios nu trebuie sa o grabesti in timp ce ea se mai gindeste la propunerile tale arata-i ca meritati sa fiti impreuna surprindio cu ceva.Succes