| Marius96 a întrebat:

Salutare...
Sunt clasa a8a si azi a venit la diriginta mea o prefesoara care i-a spus dirigintei ca ieri m-am jucat cu petarde si ca era sa o lovesc in cap (eu stau la etajul 3 si arunc de pe geam) aceasta era foarte suparata...
Si i-a zis dirigintei mele ca in sem. 2 sa-mi scada nota la purtare :O.(dar dc sa imi scada nota la purtare daca s-a intamplat in afara scoli se poate si asa ceva?)
Ce as putea sa fac :O?
Daca o sa am media 9 la purtare ma va afectat la admiterea la un liceu (Liceul Militar Alba-Iulia)?

9 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Da,cei de la liceul militar se vor uita in foaia ta matricola si vor vedea ca ai media scazuta la purtare.Nu sunt sigur ca te vor respinge daca ai medii bune la celelalte materii.Bafta.

| amy_3939 a răspuns:

Din cate stiu eu iti afecteaza media. sa zicem ca iti scade media(de obicei profesorii doar ameninta). deci, diriga ta iti scade un punct, la sfarsitul sem. cand o sa fie consiuliul profesoral. Toti profesorii o sa iti dea nota la purtare(daca te straduiesti pe sem. 2 sa fi mai cuminte o sa iti dea 10) si se face media. Atunci, faptul ca un prof ti-a dat 9 nu conteaza

| sekretik a răspuns:

Un elev destept si decent la scoala asa ceva nu ar face pentru ca daca vrea sa aiba o medie buna ca sa poata pleca mai departe la alte stidii nu trebuie sa aiba astfel de comportament.

| Marius96 explică (pentru sekretik):

NU a fost la scoala, a fost la mine acasa,

| sekretik a răspuns (pentru Marius96):

Acasa cred ca astfel de asemenea nu ar trebuie sa faci.Doar un copil mic poate sa faca asa ceva deoarece este mic si nu intelege ce spaote sa faca si ce nu.

| Marius96 explică (pentru sekretik):

Nu mai insista pe subiect ca te faci doar de ras...
Nu vezi ca nici scrie nu stii ...Proprozitiile tale nu au nici un fel de inteles."Astfel de asemenea" nu are nici un inteles si tot tu vi si faci pe desteapta.
astfel = asemenea (sinonime) puse una langa alta nu au inteles, si tu esti scrisa pe "tabla de onoare" du-te si fraiereste pe altcineva...

| sekretik a răspuns (pentru Marius96):

Не ты и в правде очень тупой.уже не могу писать на румынском потому что ты строишь из себя ученого но ни как не получяется с перва надо спросить а может ты русская и что то в этом роде.но я же сказала что только маленький ребёнок так может делать а ты вроде уже большой.кароче отвали и не дастовай меня.с тыпыми не чего говарить.а на доске почетных я и в правде там. кому я отчитываюсь. похол на***

| sekretik a răspuns (pentru Marius96):

Не ты и в правде очень тупой.уже не могу писать на румынском потому что ты строишь из себя ученого но ни как не получяется с перва надо спросить а может ты русская и что то в этом роде.но я же сказала что только маленький ребёнок так может делать а ты вроде уже большой.кароче отвали и не дастовай меня.с тыпыми не чего говорить.а на доске почетных я и в правде там. кому я отчитываюсь. пошол на***

| BaRnI_3639 a răspuns:

Cand o sa ajungi la liceu oo sa vezi cum e cu chiulitul si s-a dus Liceul Militar Alba-Iulialaughing crede-ma ca stiu ce zic ai grija in ce gasti te bagiwinking si ai pute vorbi cu diriga ta si sigur se rezolva daca nu cu parinti deoarece a fost in afara scoli si se rezolva sigurwinking