| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, toata lumea! Ma numesc Vlad si am o intrebare.
Oare ar trebui sa stabilesc cu cine stau in banca inca de dinainte sa inceapa scoala?
Acum trec la liceu, si aparent la mine in clasa sunt 27 de elevi, deci cineva ramane necuplat.
Oare va fi o banca de 3 persoane?
Unii colegi de-ai mei au stabilit deja cu cine stau in banca, evident nu toti, dar eu nu.
Chiar mi-e frica sa raman fara coleg de banca.
La mine in clasa sunt 19 fete si 8 baieti. Oare sa stau cu o fata sau un baiat? Mi-e frica sa intreb pe cineva, iar apoi sa fiu refuzat.
AJUTOR!
FUNDA!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai unde prinzi loc liber si vezi cine s-o pune cu tine in banca.
Rar sa vezi banci de cate 3 persoane.
Daca stabiliti inainte sa vedeti clasa, cel mai probabil va veti mai muta pe parcursul anului.

| wpetterssone a răspuns:

Dacă ți-e frică să întrebi vei rămâne cu frica. Nu știi dacă vei fi refuzat sau nu, ssye doar o presupunere.
Încearcă!

| Kerre a răspuns:

Nu, nu vor sta cate 3 copiii intr-o banca, vor sta 2 cate 2 iar cel care ramane va sta singur in banca. Si ideea de a stabili cu cine vrei sa stai in banca de dinainte sa inceapa scoala nu cred ca este asa buna, oricum pe parcursul anului va veti schimba cred.