| anonim_4396 a întrebat:

Heii sad In clasa suntem 29 de elevi, si fiind banci de cate doi, eu stau singura. Stateam cu un baiat (ciudat rau) care a inceput sa stea cu un alt coleg (tot in prima banca) pentru ca acel coleg era singur si pentru ca ii spunea sa vina la el in banca. Cand ala se muta cu altcineva, colegul meu venea la mine.
Ma simteam foarte prost mai ales ca jumatatea din saptamana statea numai cu el si eu singura.
As vrea neaparat sa vina cineva la noi in clasa la anul pentru ca nu mai suport. E urat sa fi fara sot; unul sa stea mereu singur in banca. As da telefon la scoala sa intreb daca s-a transferat cineva la noi in clasa. Se poate asta, sa sun si sa intreb?laughing

7 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Poti sa incerci sa suni, de ce nu?
Si legat de statul singura in banca, nu trebuie sa te simti ciudat din cauza asta, intrucat mai mereu exista situatii de astea.
Oricum, ai colegii in spate, in dreapta, in stanga si daca ai ocazia, poti vorbi cu ei, nu neaparat cu colegul de banca. Daca stai singura in banca, nu inseamna ca esti mai putin sociabila sau chestii de genul. Nu-ti mai fa atatea probleme din cauza asta...

| DeathIncarnate a răspuns:

#nammaiauzitasaceva

| RainmakerX a răspuns:

Hey! ஜ

Sunt complet inversul tau... eu unul stau cu cel mai bun prieten in banca insa a fost o vreme in care stateam singur.
Tin minte si acum, eram singur, in prima banca, stateam la mijloc, tolanit acolo *relaxed*, era sfarsitul primului semestru, iarna...ne incheia mediile la matematica. Eu stateam langa calorifer, era caldut...A venit proful de mate si a spus ceva de genul "Bine e sa stai singur" si a ras intrucat eu stateam super bine.
Sincer, nu vad ce te deranjeaza sa stai singura. In pauze poti sa vorbesti cu colegii, sa te joci cu ei dar in ore nu te ajuta cu absolut nimic. Toti colegii alaturi de care am stat eu erau ceva de genul "Este test...Cata,Cata, zi si mie la exercitiul 2. " "Taci ma, am si eu exercitiile mele, nu am timp." "Hai ma, te misc daca nu ma ajuti." "Domn profesor, ma pot muta in ultima banca va rog frumos?" "Desigur." Eu cam asa faceam.
Sincer, colegii de banca nu te ajuta la nimic, tot ce fac este sa te distraga, sa vorbeasca cu tine si pana la urma intrati amandoi in probleme. Este mai bine sa stai singura, poti sa fii mai atenta si ai toata banca pentru tine.

Da, poti sa dai telefon dar nu cred ca o sa-ti spuna cineva ceva atat de complicat. Poti sa mergi la scoala si sa intrebi, nu vad ce ai avea de pierdut.
Poate o sa-ti plece vreun coleg...o sa fiti numar par atunci.

Bafta! smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce clasa esti, scoala, localitate, profil, ca vin eu.

| SabinaQueen a răspuns:

Eu as vrea sa stau singura in banca. Mi se pare super sa stai singur in banca. Si in ultima banca. Poti sa stai pe telefon fara sa fii parat! laughing

| nlko a răspuns:

Nu stiu daca iti va raspunde cineva...
Oricum, vei afla in prima zi si poate ai noroc. happy

| stella2355 a răspuns:

Buna,Tu poti sa rogi diriginta de clasa sa te schimbe cu cineva.Am stat si eu singura in banca dar acom am un coleg cu care stau deja 3 ani cu el in banca.