| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, Am 15 ani si sunt baiat, cu timpul stat la calculator m-am ingrasat si am facut burta si sani, adica sanii nu sunt mari dar sunt scosi putin afara... ce pot sa fac n privinta asta? Va rog fara raspunsuri urate. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| crina_1119 a răspuns:

In primul rand nu mai sta 24 din 24 la calculator, altfel vei ajunge obez. Iesi afara cu prietenii tai, jucati fotbal, alergati, plimbati-va pe jos. mai ales,(tu fiind baiat) jucand fotbal vei slabi.winking FUNDA?

3 răspunsuri:
| 342 a răspuns:

Fa sport.De exemplu cand cobori, nu mai cobora cu liftul, ia-o pe scari.La fel si la urcat, urca pe scari.Mergi pe jos, si nu mai manca atat de mult!

| MariaChrii a răspuns:

Mult fff mult sport nu iti recomand diete pentru ca nu cred ca te vei tine de ele asa ca sport

| soricik a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ti o cura de slabire drastica, mai ales ca esti la varsta adolescentei si toti, in ziua de azi, pun foarte mult pret pe aspectul fizic. O sa ai de suferit daca nu reusesti sa slabesi! Inceark sa faci si u sport.