| DJohnny a întrebat:

sunt putin cam grasut pentru inaltimea mea, am burta si sanii cam maricei (sunt baiat), ce exercitii ar trebui sa fac sa mai slabesc din sani si burta? Pana acum am auzit ca abdomene pentru burta si fluturari cu gantere; impins cu gantere pentru sani. E adevarat? Si mai vreau si altele in afara de astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alex19051988 a răspuns:

Incepi cu flotari, tractiuni, abdomene si genoflexiuni. Ar trebui pentru inceput o 1 serie a cate 20 de repetari pentru fiecare exercitiu in parte in fiecare zi ori dimineata ori seara. Dupa o luna de zile ar trebui sa incepi cu 2 serii a cate 20 sau 30 de repatari.

| Comunity a răspuns:

E adevarat despre abdomene si gantere dar eu iti mai sugerez sa alergi cate jumate de ora pe zi si sa faci flotari dar daca vrei un efect mai bun dupa un timp daca te-ai obisnuit cu flotarile mai pune pe cineva in spatele tau.

| QchiuQ a răspuns:

Http://www.culturism.ro/

Aici gasesti tot ce vrei.Si daca vrei sa slabesti te sfatuiesc sa ti si o dieta...

P.S.:Nu mai zice sani, zi piept si muschii aia de pe piept se numesc pectoriali;)

| DJohnny explică (pentru QchiuQ):

Chiar ma gandeam cum sa zic, ma gandeam da tz*tze suna urat big grin

| vladmuresan2143 a răspuns:

Exercitii de alergare.Si eu am aceeasi problema si nu a avut nicin efect cu abdomenele asa ca mama mi-a cumparat banda de alergare si incerc sa nu mai mananc asa mult.