| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani,parintii mei sunt certati, vor divorta cat mai curant...si eu sunt certat cu ambii...nu se mai poate face nimic.
Eu unul vreau sa renunt la familie,la nume,la tot. Vreau sa o iau pe drumul meu.
Cum ar trebui sa procedez, unde ar trebui sa ma duc? sa renunt la tot...nu vreau sa stiu ca am mama/tata...

4 răspunsuri:
| BlakeLively a răspuns:

Daca vrei sa divortezi de parintii tai aceasta chestie banuiesc ca este legala si in Romania. Vorbesti cu cineva de la Protectia copilului, iti da niste acte pe care tu trebuie sa le semnezi si ei nu vor mai fi parintii tai. Nu vor mai putea sa raspunda de tine. Dar, esti sigur ca vrei sa faci asta din cauza unor certuri? Oricum, decizia ta, bafta!

| Luck19 a răspuns:

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sa renunti la familie esti nebun uite fa urmatori pasii
1. apropie-te de amandoi si stai o zi cu unul si fa tot cei place (incepe cu mama prima )
2.intreaba pe TPU cum poti gatii o cina
3.pe masa nude pregatesti cina lasa un bilet in care sascrii " Mama tata va iubesc.Nu as dori sa divortati )
P.S:Sunt in camera mea
tu sa fii in camera ta
PS PT TINE NU PLECA DE ACASA
CREDEMA CU METODA ASTA NU DECI NU vor divorta

si sa-ti zic daca pleci de acasa vei fii a nimanui nu vei avea familie deci nu te duce de acasa

| psawyer a răspuns:

Stiu cum e sa te certi cu ai tai si sa iti vina sa pleci de acasa. Ce sa faci tu la 17 ani daca pleci, unde sa te duci, si de unde bani, in plus si cu schimbatul numelui e naspa. Macar ai iubita? Ma gandesc ca poate te ajuta ea sa treci peste momentulele astea dificile..Nu cred ca poti tu sa-i mai faci sa nu divorteze. stii tu, uneori parintii sunt mai incapatanati decat copii...Cum pot eu sa-ti zic unde sa te duci? O sa-ti fie foarte greu sa renunti la tot. daca vrei sa mai discutam, lasa-mi id tau de mes pe prvt. Bye happy

| Grlya a răspuns:

Hei man, e un moment dificil, dar nu e sfarsitul! Nu ii poti judeca pentru ca se vor desparti, a devenit ceva firesc in zilele noastre. Parerea mea e ca ar trebui sa te apropii de ei si sa alegi cu cine vrei sa ramai, pentru ca esti inca minor. Daca ideea asta a ta ( pe care eu o consider nebuneasca) va fi si dupa 18 ani, atunci iti vei putea schimba numele si poti pleca fain-frumos la cules de ce vrei tu in strainatate. Dar wake up! Parintii sunt tot parinti, si in ziua de azi numai ei ne ajuta neconditionat, asa cum pot ei, cu chin cu vai. Mai gandeste-te si mediteaza asupra problemei. Si eu am 17 ani si m-am certat de n ori cu ai mei, insa suntem copii inca, si nu tot ce zboara se mananca. Bafta!