| sweety09 a întrebat:

..am si eu o intrebare: Care sunt calitatile si defectele tinerilor?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Eu cred ca tinerii au multe multe defecte, si calitati nu prea. Dar asta general vorbind.
Defecte ar fi: incapatanarea, ignoranta, lacomia, impulsivitatea, prostia, nesimtirea, lipsa interesului fata de scoala si educatie. Acum mi se pare ca tinerii se gandesc doar la sex, bani, obiecte (partea materiala). Nimeni nu se gandeste sa fie dragut, bun, sa citeasca o carte, sau sa traiasca frumos. Ceva gen 'YOLO', trebuie sa faci prostii, sa bei cat esti adolescent si tanar, nu conteaza ca lesini pe la petreceri, sau devii parinte la 15 ani, esti tanar si trebuie sa te distrezi. As mai avea multe de comentat, dar cred ca deja poti sa vezi ce parere am eu despre tineri (chiar daca si eu fac parte din randul tinerilor).
O seara buna in continuare!

| AliveOne a răspuns:

Nu mai exista calitati doar defecte stiu injura fuma bea flegma etc.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, depinde nu toţi gândim la fel arătăm la fel deci din toate punctele de vedere nu ne asemănăm. Nimeni nu-i perfect o spun mereu, iar tinerii uni au bunul şimt uni se bazează pe simţul umorului şi tot aşa. Calităţi păi talentul în care fiecare îşi găseşte locul, pictura, muzica etc. Defecte, niciunul.
O seară frumoasă!