| sunshinee_5694 a întrebat:

Care credeti ca sunt calitatile si defectele voastre?

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Calitatzile trebuie sa mi le descopere altii, iar defectele sunt mult prea multe ca sa le pot scrie.big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

O sa iti sp si eu happy

Calitati : Sincera, miloasa, optimista, desteapta, amuzanta, prietenoasa

Defecte:Rautacioasa (cateodata), sensibila, foarte incapatanata, rebela, alintata.happy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Chiar daca avem calitati din cele mai bune trebuie sa fim modesti conform zicalei, lauda de bine nu miroase-a bine.Defectele daca nu ti le vezi tu e de ajuns sa ai prieteni de dusmani nici nu mai vorbesc, suparai si afli tot.

| Marii a răspuns:

Defecte: sunt sincera (stiu ca asta ar putea fi o calitate, dar eu sunt putin cam prea sincera si ranesc anumite persoane), ma enervez foarte repede, incapatanata, sunt foarte grabita, vorbesc extrem de mult (am momente cand tac - rare dar bune), sunt mereu pesimista, sunt delasatoare. (cred ca aici mai am de spus dar. ma abtin)
Calitati: am simtul umorului bine dezvoltat, am o memorie vizuala foarte buna, ma obisnuiesc imediat cu schimbarile, merg foarte bine pe role (nu fac scheme sau chestii de genul asta pentru ca mi se par inutile).

| JackieSue a răspuns:

Calitate:defect.Defect:Calitate.

| Chocolate a răspuns:

Calitatzi:glumeata, iubareata... ochii albastriibatting eyelashes.note bune:-Jbig grin...nu mai stiulaughing
Defecte:sensibila, fitoasa, rebeladevil...

| Klara a răspuns:

Sunt uneori impulsiva si uneori ironica, ceea ce ii determina pe altii sa ma eticheteze drept o "antipatica".
Calitati...habar n-am care sunt happy

| buburuzAndreea a răspuns:

Calitati: Sociabila. Nu ma mai pot gandi la alta. Deci ar fi trebuit sa scriu "Calitate".

Defecte: dezordonata, naiva, prea toleranta si imatura.

| ioanaa a răspuns:

Sinceritatea, ca defect dar si calitate.
Defecte : sensibila, graba in a rezolva ceva, incapatanata si orgolioasa.
Calitati : ambitioasa, ma adaptez usor si cam atat iti spun happy

| Swabia a răspuns:

Calitati:altruism, originalitate, nou, ritm, viteza, graba, modernism, observare, cunoastere, perspective, simpatie, ingeniozitate, simtul umorului, prietenie, amicitie, dedicare, sociabilitate, colaborare, cooperare, schimbare, spirit liber, indepedenta, bucurie, veselie, dorinta de schimbare, visare.

Defecte:Utopie, idealism, graba, schimbare brusca, impetuozitate, imprevizibilitate, lipsa de rabdare, revolta, nesupunere, rebeliune, energie scapata de sub control.

Dupa cum ai observat unele cuvinte le-am pus si la calitati si la defecte, deoarece in unele situatii le iau ca o calitate in altele ca un defect!happy

| adyth a răspuns:

In orice caz am mai multe defecte decat calitati tongue

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Defectele mele cele mai mari - uneori vb prea mult alteori deloc si AM PARUL UNDULAT! (a doua e de fapt obsesia mea )
iar calitati... ar trebui sa le spuna altcineva, nu prea ma laud singura

| just4fun_8801 a răspuns:

Calitati : spontan, simtul umorului, ma adaptez oricarei situatii daca imi dau silinta, sociabilitate, optimista etc

Defecte : lipsa de interes pe care o acord unor situatii, persoane etc care nu o merita, usor irascibil, imprevizibilitate etc

| steff a răspuns:

Calitati? Mhmmm... daca ne referim la cele fizice... poza spune totulbig grin...am simtul umorului, sunt sociabil, sh poate cel mai important lucru faptul ca nu ma las prada viciilor care apar acum, in perioada adolescentei(ma refer la droguri sh tigari).defectehee hee"modestia", dupa cum ai vazut in primele randuribig grin...si lista continua, deoarece fiecare om are defecte morale...asta nu se poate schimbawinking

| ina129 a răspuns:

Calitati: optimism, vesela, glumeata, iubitoare, rabdatoare
defecte:timida, retrasa, orgolioasa, grabita (uneori), imprevizibila, sensibila
calitati si defecte: sinceritate incapatanare si sufletista(excesiv de mult)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defeecteee:cam inchisa in mine, nu am incredere in oameni prea mult, uneori sar gardul si fac gafe, ma plictisesc repede, sunt delasatoare, dezordonata, zgomotoasa, uneori artificiala, cam imatura, superficiala cu lucrurile care nu imi plac, consevatoare, timida cu oamenii noi, cu stari schimbat-oare, destul de emotiva, ma cred mai buna decat ceilalti, cam lenesa, paranoica, perfectionista.

Calitaaaaaaaaaaati: rad tot timpul, vesela, ambitioasa, intelegatore, punctuala, inteligenta, f frumoasa, ochi verzi, picioare lungi, par deslaughingureche muzicala perfecta, ritm, talent la desen, originala, buna observatoare, cultura generala, f modesta, fire critica cu mine si restul, vorbareata, CA O BOMBA!,laughingsimtul umorului f dezvoltat, buna psiholoaga, visatoare, buna la suflet, sensibila, perfectionista cu lucrurile care imi plac, sincera, degete lungilaughing,

| dutzu4u a răspuns:

Defectul meu este ca vat totul bun la toti si ca ii pot citi ca pe o carte. calitatea mea este ca nu sunt superficial ci dinpotriva. spre exemplu in categoria prietena/iubita nu sunt ca alti sa fiu cu oricine numa asa de fita sau altele.eu daca am prietena tin la ea si ea la mine nu superficialitati ca majoritatea(dutzu_bvro96)