| Epineu a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti in special...
Am mana subtire.(am 14 ani), dar se vede ca am muchi, daca o incordez.Si,nu inteleg cevastraight face, am un gras in clasa, care de ex el nu face nici o tractiune si eu fac 20straight face si ma da la skandeberg, nu intelegstraight face, spuneti-mi si mie cum sa imi mai "ingras mana, mai ales antebratul", precizez ca sunt de la tara, si trag si eu de fiare cum pot, adica am un program de antrenament care il respect. Vreau sa inteleg ceva, ar trebui sa ma opresc din tras d fiare, sa pun ceva grasime pe mine, sa fiu asa mai "mare" si dupa sa trag iar de fiare?

Funda+Vot.
RE!

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

El e gras... tu ai muschi
el nu are ce ai tu. pentru ca e gras
de ce vrei sa fii ca el? grasimea nu e o forta, e o boala. mai bine ai pune mana sa mananci fripturi, oua si sa iei vitamine, trage de fiare si nu te mai pune cu toata lumea. forta vine din tine nu din grasime. faptul ca te invinge la "skandeberg" e din cauza subconstientului tau. nu te straduiesti destul happy succes

4 răspunsuri:
| Leonard08 a răspuns:

F=m*a laughing
De ce crezi ca exista categorii de greutate in unele sporturi?
greutatea corpului te ajuta foarte mult...pentru ca nu iti folosesti doar muschii de la mana.
Eu cred ca imi incordez toti muschii cand fac skandenberg...de la picioare pana la muschii fetei laughing

| Emazio a răspuns:

Trebuie sa faci la masina de forta, eu am facut cred ca acum un an si de atunci am niste muschi, si eu la 14 ani am vreo 60 kg adica cam slab,si ii iau pe toti din clasa la skanderberg,si am o fata si inca unu namile si i-am lautwinking, si deseori mai multi baieti si fete imi tot zic sa incordez mana sa-mi vada muchi, da ces eu muzeu? laughing

| Rafael546 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am mana subtire dar am facut cu un coleg care are 1, 84 skandeberg si l-am batut.Nu te ajuta grasimea.Bea multe proteine si du-te la sala si ai sa vezi ca o sa faci muschi si vei deveni mai puternic.

| pinochio a răspuns:

Eu supn ca sa faci multe exerciti am 14 ani si 70 de kg si am o masa musculara de invidiat