| EFE21 a întrebat:

Este vara si am nevoie de putin ajutor. Am 1.81 +-1 inaltime si in jur de 70kg. Am putin mai multa grasime pe ambdomen si pe picioare ( la pulpele de sus partea interioara ). Am facut atletism, volei, dans si altele si tot nu am slabit. Acum e vara, incep liceul si m-a cam plictisesc. Ce sport imi recomandati sa fac pentru slabit, tonifierea muschilor dintre : atletism, volei, judo, sala, fotbal....
P.S : Nu mananc gras deloc! Nu mananc mult, beau apa si ma plimb zilnic cu bicicleta cel putin 3 ore pe drumuri lungi; fara nici macar un kg dat jos.
Inclin mai mult spre atletism dar nu stiu daca pot sa fac fata pentru ca ei acolo alearga ff mult iar eu nu am rezistenta asa de mare. ^^ Multumesc anticipat, funda + respect!

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Mergi la nutritionist ca sa-ti faca un regim personalizat si practica mai multe sporturi. Bafta!