| NuItiSpun a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani aproximativ 1, 70 inaltime si 51 de KG!
Dar totusi am putina "burtica".
Care ar fi greutatea ideala? Vreau sa nu am grasime deloc atat pe abdomen cat si pe picioare ( Mentionez ca nu sunt foarte gras dar nici bine nu sunt...)

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Esti cam slabut, ar trebui sa ai macar 60 de kg, chiar 70 daca ai ceva muschi. Mananca mai multe proteine, burtica o ai din cauza alimentatie nesatoase si probabil din cauza lipsei de miscare, cel mai mult te ajuta exercitiile de tip cardio de genul alergari, bicicleta.

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Burtica e de la sucurile acidulate si de la alimentatia nu prea naturala, lipsa de miscare, deja esti sub greutatea normala

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti in crestere

| Epigonul a răspuns:

Cat s-au mai schimbat timpurile, la 13 ani, cum arat cred ca era ultima mea grija laughing.Ce sa-ti zic, apuca-te si fa un sport, mananca mai usor, bea multa apa si cu timpul te vei indrepta.Dar ai doar 13 ani! Pana mai cresti la 17 18 ti se va defini corpul de la sine oricum. Daca, consideri greutatea a fi chiar o problema din nou gandeste-te la un sport.Inotul,baschetul,fotbalul.Ti-as recomanda sa mergi la sala, dar cred ca este prea devreme pentru a merge acolo.Fa exercitii acasa, cauta pe google ceea ce ai cautat si aici si vei gasi 1 milion de informatii despre cum sa te definesti.Bafta!

| BiuL a răspuns (pentru Epigonul):

Are 51 de kg la 170, cat Dumnezeu sa mai slabeasca? Cred ca daca e sa ii calculam indecele de masa corporala e subponderal.

| Vyking a răspuns:

Esti normal

| Andrey987123 a răspuns:

Pai e bine greutatea ta..asa am si eu..am 1.65 si 45 kg dar tot am burtica big grin zic ca e bine greutatea ta la inaltimea pe care o ai