| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi tot! Deci fostul mi-a zis acum 2 zile ca ma iubeste dar eu nu am reactionat adica nu i-am raspuns la intrebarea "tu ma mai iubesti"? pentru ca nu am stiut ce sa ii spun. Oricum cand suntem doar noi doi se comporta foarte frumos imi deschide usa imi da geaca lui si vorbeste super dragut cu mine. Dar cand suntem in grup parca dispar. Nu ma baga aproape deloc in seama azi cand am iesit de la scoala si el a plecat nici nu m-a salutat si nici cand vine la scoala nu ma saluta. Azi m-am lovit rau si el a venit sa ma ajute si ma facea sa rad dar cam atat azi. Eu credeam ca se simte atras de o fata si i-am zis-o si el doar s-a uitat la mine nu a zis nimic dar azi nu s-a mai apropiat asa tare de ea. Inainte o tachina si glumea cu ea dar azi nu mai era asa ca inainte asa mi s-a parut. Problema este ca el se comporta intr-un fel cand suntem singuri si in alt fel cand suntem in grup si eu nu stiu ce inseamna asta. Mi-ati putea spune va rog ce credeti? El ma mai place sau vrea doar o relatie cu mine? (ar avea de unde sa aleaga alta fata dar ma rog). Credeti ca mai simte ceva pentru mine? Ofer funda! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, si pe mina ma cam baga in ceata. Ti-a zis ca vrea sa va impacati? Poate e mai retinut ca nu stie daca tu mai simti sau nu ceva pentru el. Daca simti, spune-i si vezi cum reactioneaza si ce face dupa.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

M-a intrebat daca mai iubesc pe cineva si am zis ca da si cand m-a intrebat pe cine nu i-am mai raspuns. Deci el nu stie ca il plac.

| OldSoul a răspuns:

Nu mai bine il intrebi tu direct de ce e diferenta asta de comportament cand e cu tine fata de cand e cu grupul?
Ce rost are sa intuim noi, adevarul doar el il stie, asa ca nu te mai amagii si intreaba-l si asa scapi odata pentru totodeauna de aceasta nelamurire.
O posibilia varianta e ca daca s-ar comporta la fel cu tine si in grup s-ar interpreta ca sunteti impreuna, sau ar fi cicalit de prieteni de tentativele lui, sau pur si simplu mai mult conteaza grupul decat contezi tu pentru el.