| hurts a întrebat:

Salutare tuturor, am 16 ani, dar nu am o prietena adevarata, prietenesc cu colegele, dar fiecare in parte isi are prietena sa, simt ca nu pot sa ii spun niciuneea din ele ce am pe suflet... dar asa de mult imi lipseste o prietena adevarata.Ce sa fac în aşa situaţie

2 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Incearca sa le testezi pentru a vedea daca poti fii deschisa cu ele si asa o sa prinzi incredere in ele daca merita. Dar fii atenta dupa poti fii usor dezamagita daca alegi persoana gresita. Bafta!

| Mihai_Antonio_1990 a răspuns:

Iti inteleg starea... nu prea exista prieteni adevarati, eu zic sa incerci sa iti faci si alte prietene, dar sa ramai in amicitie si cu acestea actualelehappy prietenia se castiga rapid, prietenia adevarata se dobandeste la cele mai grele lucruri cand nu mai ai speranta si prietena/ul te ajuta atunci sa stii ca el are un suflet bunhappy