| Adrienutza_3542 a întrebat:

Salutare tuturor, am nevoie de un raspuns urgent in legatura ca deci am gasit afara un porumbel, nu poate zbura, nu stiu ce sa-i fac, nu stiu ce are si ce sa ii mai dau de mincare? Sper sa se insanatoseasca.( Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Poti sa incerci sa ii dai mancare si apa, poate e slabit, dar daca vrei sa il salvezi cu adevarat poti sa mergi cu el la un veterinar

| Àηđяεëa a răspuns:

Eu am gasit pe afara odata unu ranit chiar.i-am dat cu betadina (cred ca asa se numea), i-am facut un spatiu al lui.i-am pus apa, mancare (boabe) dar ii mai dadeam si branza, sau paine, ce aveam la indemana. Uneori il mai scoteam si pe afara, nu puteam sa il las singur pentru ca mi-era sa nu il pape vreo pisicuta.Si asa a trait vreo 2 ani big grin

| LisaZafre a răspuns:

Daca e pui nu e mare lucru.O sa creasca si va zbura dar daca e adult si nu poate zbura inseamna ca a suferit un accident si trebuie sa ai putin grija de el pana ii trece. Cat despre hrana, mananca cereale(grau, porumb, orez, ovaz secara) sau combinate (un amestec de mai multe cereale pisate). Aaaa... si. foarte frumos ca ai grija de el :* Bravo! :*

| Adrienutza_3542 explică (pentru LisaZafre):

Mincare de papagal ar putea minca? (