| anonim1822 a întrebat:

Salutare, tuturor, de ieri am o scurgere vaginala cu sange si nu stiu ce este, imi ramane acolo pe partea genitala si nu in lenjeria intima sau pe absorbant. Mie inca nu mi-a venit menstruatia, dar am presupusele "simptome" ale ei, dar nu stiu daca asta este o menstruatie. I-am spus mamei mele si ea zice ca este menstruatie, dar nu stiu ce sa zic. De fiecare data cand merg la toaleta si fac lipsa mica, cand ma sterg e de fiecare data sange si pe lenjeria intima dau absorbant nu. Nu stiu ce sa fac, ma poate ajuta cineva, va rog frumos?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand un control ginecologic, fiindca sangerarile intre menstruatii nu sunt niciodata de bun augur, putand insemna ca exista o problema de sanatate, posibil rana pe colul uterin, chisturi ovareiene sau chiar tumori.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu sunt de acord cu mama ta.Scurgerea ajunge pe lenjerie sau absorbant, fiind lichida, dar acum la inceput, inainte sa vina menstruatia propriu zisa, abia curge ceva.E mai mult spotting.Si iti recomand sa pui cateva patratele de hartie igienica peste absorbant, deoarece stratul acela de plastic se simte cam aiurea si incalzeste zona, in special vara.

| Ilovedinero a răspuns:

E menstruatie, asa e prima menstruatie.Prima data nu iti curge prea mult sange, la urmatoarele menstruatii vei vedea ce flux ai, ce absorbante trebuie sa folosesti etc.Pana atunci informeaza-te cat mai mult despre menstruatie