| Andreea01234554321 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare. Ieri am vazut pe lenjeria intima o scurgere maroniu ruginie. Menstruatia trebuie sa imi apara peste o saptamana. Am avut si contacte intime neprotejate de cele mai multe ori cu ejaculare inauntru.(ne dorim bebe) Despre ce poate fi vorba, sarcina sau ceva grav? Ultima menstruație mi-a venit dupa 7 zile de la data la care trebuia sa imi vina.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa fie sangerare de implantare sau iminenta de avort. Fa un test de sarcina si indiferent de rezultat mergi la ginecolog

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim despre ce poate fi orba, orice, asta trebuei investigat la medicul gineoclog, poate sa fie menstruatia care vine mai devreme, poate sa fie o rana pe colul uterin care sangereaza...

Se pare ca tu ai ciclul de tip NETEGULAT odata ce spui: "Ultima menstruație mi-a venit dupa 7 zile de la data la care trebuia sa imi vina." deci trebuie safii constienta ca aplicatiile alea electronice sunt standard si sunt pentru femeile care au ciclul perfect regulat, pentru cele ca tine, cu cilul neregulat nu se poate vorbi de intarzieri, odata ce caracteristica unui ciclu neregulat este sa vina cand vrea el, aleator.

Ca sa poti fi sigura ca ramai insarcinata, este recomandat sa faci sex zilnic, mai ales in perioada fertila.

Vad zeci de intrebari de acest gen in istoricul intrebarilor tale de 5 ani incoace, ceea ce ma duce cu gandul la insecuritatea in care traiesti, la frica de a nu ramane gravida, nicum la dorinta de a ramane gravida.
De ce nu va protejati cu prezervativ, sa nu iti mai induci atata stres?
https://www.tpu.ro/utilizator/acjfvb/intrebari/

| robyeandale69 a răspuns:

Ai kilometri la bord prea multi, asa e la masini