| anonimuuuuuuuuuuu a întrebat:

Salutare tuturor happy vreau sa va povestesc si eu ceva mai mult petru cine are chef sa citeasca
deci : eu am 18 locuiesc intr-o comuna aici am facut si inca fac scoala invata bine la scoala totu era bine pe clasa 8 am avut si eu o prietena … se termina clasa 8 si trebuia sa hotarasc ce fac cu scoala sa merg intr-un oras la 20 km sau sa raman aici am decis sa raman aici deoarece majoritatea prietenilor mei ramaneau, fata despre care ziceau ca e prietena mea a plecat mai departe, cand a plecat sa zis ca toti care am ramas suntem tzarani si de astea foarte urat dar ce sa zic daca atat gandeste omu nai cei face
a inceput claasa 9 multi colegi noi a fost destul de fain la inceput dar apoi totul a inceput sa mearga rau
prima data parinti mei sau angajat la scoala ca ingrijitori (moarte curata pentru mine) celogi mei vorbeau in continuu 3 ani de jocu ala numit METIN 2 pe care el il urasc foarte mult e o pierdere de vreme(de exemplu pe ei nu prea ii auzi vorbind de fete pe clasa 12) deci o parte dintre colegi vorbeau de jocuri si restul se ocupau decat cu fumatu toata ziua (mie nu-mi place sa fumez) despre fete ce sa zis o parte din ele sunt tarfe rau au numai figuri in cap nici nu poti vorbi cu ele iar restul nu le pot nume fete pentru ca sunt de 200 kg si nici nau nimic in cap
timpu a trecut repede si am ajuns pe clasa 12 cu 3 luni inainte de final si parca totu se intampla aiurea
toata viata regret ca nu am plecat la scoala mai departe si cand ma gandesc imi vine sa mor de ciuda cat de prost am putut fi sa raman eu la liceu intr-o comuna seccccccc
nici n-am mai invatat aproape nimic de pe clasa 9 doar ca am avur note mari petru ca, copiam la fiecare test (la asta sunt expert) urmeaza BACU habar n-am cum il pot lua mai ales la matematica pentru ca nu stiu mare lucru
si chiar dc iau bacu habar n-am ce sa fac mai departe faculta sau nu sunt tare nehotarat si suparat pe tot ce mi se intampla
cu cei de acasa ma inteleg cum ca inteleg ei sunt foarte dificili pentru ca sunt baptisti si am avut mari probleme pentru ca pe mine nu prea ma lasa sa merg nicaieri imi zicea ca nu acas sa stau … sau mai schimbat din fericire putin lucrurile de un an am mai putut si eu iesi imi mai dadea mama voie, ca cu tata nu aveam ce discuta el numai cu ideile lui (el na stiu in viata lui sa se distreze si nu va sti niciodata ce inseamna)
cu dragostea nu stau eu pre bine n-am mai avut alta prietena mi s-a parut destul de dificil mai ales ca parinti mei sunt cuum sunt si imi tot ziceau astea nu sunt de tine ( da cine ii de mine dracu ii de mine mam si temut ca ma fac de ras uneori)
timpu a trecut si acus termin scoala si in continuu raman cu gandu ala de regret de ce nu am plecat la alta scoala in scoala mea numai despre tampeni de jocuri se vorbeste
ma tot gandesc la viitor si n-am nici o idee ce poate fi sad si eu sunt cam nehotarat dar cred ca doar din starea asta a mea de (nu stiu cum sa zic totu ii seeec plictisitor etc)
multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca pana la finat : un sfat o idee o parere

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chiar daca il iei sau nu bacul nu vei muri pentru ca sunt locuri de munca si pentru cei cu 10 clase (la examenul de bacalaureat nu-ti mai merge cu copiatul pentru ca au camere de supraveghere cum te-au prins te-ai halit cu expulsie de la examen). Important e sa stii unde vei pleca ca sa poti munci apoi vei trai bine.

| EvilThoughts a răspuns:

Buna.
Da,ar fi trbuit sa pleci cand ai avut ocazia.NU conta faptul ca prietenii tai au ramas acolo.Era viata ta.Ce sa mai spun? Era sansa ta sa pleci si sa itti faci un viitor intr-un oras mare. Oricum, sa zicem ca inca nu e totul pierdut.Ai putea pleca undeva la oras si sa faci o facultate.Asa iti vei putea asigura o slujba.Bafta si sa ne anunti ce ai facut!

| grgdlk a răspuns:

Pai faci bine ca regreti ca n ai plecat de acolo, vezi cum reusesti sa iei bac-ul ala si du-te nene unde vezi tu cu ochisorii, gasesti si un loc de munca p acolo pe unde te oi duce, incearca sa stai cu scoala pe la linia de plutire si iesi de acolo din gaura aia, urata viata duci tu acolo!
chiar daca nu iei bac-ul anul' asta baga te la pregatiri ca lumea invata si data viitoare iei bac-ul si pleci de acolo si nici nu te mai intorci