| TearsOfBlood a întrebat:

De cateva luni imi place de o fata si i-am spus acest lucru in urma cu doua luni. Ea nu ma placea si a inceput sa planga pentru ca stia ca ma va rani. I-am spus pe facebook si regret acest lucru. Dupa aceea nu a mai vorbit cu mine pentru ca se simtea ciudat sa vorbeasca cu mn stiind ca o plac. Dupa ne-am certat si nu ne avem la prieteni pe facebook. Azi este ziua mea si am fost cu prietena mea cea mai buna la pizza si am aflat de la ea ca fata de care imi placea mie(suntem toti colegi de clasa) ii ia mereu telefonul si citeste conversatiile ei cu mn, iar azi cand am fost la scoala pt chestia cu inscrierea la liceu a sunat-o pe prietena mea cea mai buna si i-a zis sa imi zica sa ma vad cu ea in spatele scolii. M-am dus si ea a venit la mn zambind si m-a luat in brate si mi-a zis "la multi ani", dupa care a stat umpic si a vorbit cu mn si cand a plecat m-a luat in brate din nou. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| BackInTime a răspuns:

Poate ti-a dat o sansa sa vada daca te cunoaste cu adevarat incearca sa iesi cu ea si fa o impresie buna.winking

| TearsOfBlood explică (pentru BackInTime):

Nu stiu. Cred ca a facut asta doar pentru ca era ziua mea... nu pentru ca simte ceva pentru mine.

| TipaInNegru a răspuns:

Pai ai o dilema in dragoste bine ar fi ca inima sa nu-ti joace feste eu zic sa te gandesti bine pentru ca la infatisare multe fete sunt dragute de pot fi si superficiale. Ori cine plange cu lacrimi "amare„ in ziua de azi sti chestia e ca daca va placeati reciproc era mai frumos credma eu zic sa te gandesti bine daca chiar iti place fata asta si daca esti 100% la 100% sigur o inviti in oras! Si daca e sa te placa nu o sa te refuze si daca nu asta e mai sunt fete crede-ma! Daca vrei mai tinem legatura si eu pe parcurs iti mai dau sfaturi! Sper ca te-am ajutat!:3

| Meeeeee23 a răspuns:

Hmm e ciudat. Tipa poate si confuza de ceea ce simte, atunci cand i-ai spus ca o placi poate nu stia ce simte fata de tine iar cand a vzut ca te-a pierdut poate a vrut azi sa te recupereze sa zic, ar trebui sa o intrebi care sunt sentimentele ei fat de tine sa fii sigur, ii explici clar ca te-ai simtit ciudat la faza cu imbratisarea si o poti pune pe cea mai buna prietena a ta sa iti spuna de tipa aia se uita la conversatiile voastre. Mult nororc big grin

| TearsOfBlood explică (pentru Meeeeee23):

Am intrebat-o cand s-a uitat daca recent si nu vrea sa imi spuna.

| Meeeeee23 a răspuns (pentru TearsOfBlood):

O poti pune pe prietena ta sa o intrebe pe tipa ce simte pentru tine, doar sunteti prieteni. si daca nu merge incearca sa o intrebi pe fata respectiva care a fost faza de azi...