| anonim_4396 a întrebat:

Salutari tuturor! Imi place de un baiat de mai bine de 3 ani intr-un timp am crezut ca si el ma place (adica mi-a spus oarecum ca ma place)si vorbeam tot tmpul prin sms, ne sunam, glumeam etc ne alintam si mai multe dar intr-un timp ne ignoram adica mai mult el nu-mi mai scrie nu ma mai suna nu mai vorbim oare ce s-o fi intamplat? L-am vazut cu o fata si m-am simtit aiurea : adica imi doresc ca el sa fie fericit daca nu cu mine cu altcineva dar a fost si un sentiment de furie Nu stiu daca e obsesie sau iubire. Chiar daca ma doare vreau sa-l las in pace sa aleaga dar uneori am momente cand sunt posesiva daca il vad cu cineva imi imaginez fel de fel se sccenarii sa stea cu mine si nu alta fata nu-mi pasa daca e o prietena... oare o fi gelozie dar e prea acentuata. Ce se intampla cu adevarat.Acum mi-e dor, dar daca e decizia lui eu nu-i pot influienta decizia daca a hotarat sa ma ignore nu am ce face.Nu vreau sa fiu insistenta, incerc sa vorbesc cu el dar nu am cum. SFATURI? Fundă happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi cu prietenii tai si incearca sa adopti macar o atractie pentru alti tipi.

| Aasdfghj a răspuns:

Intreaba-l ce s-a intamplat, de ce nu mai vrea sa vorbiti. Posibil ca fata aceea sa ii fie iubita si sa-si petreaca majoritatea timpul cu el si sa nu mai aiba timp si pentru tine. Vorbeste cu el si spune-i ce te deranjeaza. Daca sunteti prieteni de atatia ani nu cred ca s-ar supara pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Eu cred ca da! Am uitat un detaliu : este foarte suparacios si sictirit dar e de treaba!

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim_4396):

E nasoala treaba. Totusi, sunteti prieteni, de ce s-ar supara pe tine? Eu zic sa incerci, nu cred ca ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-mi greselile laughing :*