| StuRRiGE a întrebat:

Saluuut!
Am si eu o problema care ma macina de vreo 2, 3 zile incoace. Acum vreo 3-4 luni de zile, stateam in clasa, in banca si am auzit din intamplare de la niste colegi ca o prietena de-a mea (cea mai buna), a fost la plimbare cu un tip care avea un copil si i-a murit, etc...
Nu vreau sa intru in detalii, eu dupa scoala m-am intalnit cu ea spre drum spre casa si i-am spus doar ce ati citit mai sus cu tipul si copilul. Si sa aiba grija cu cine umbla. Eu o cunosc pe ea de cand era mici si mereu ne ajutam unul pe altul, tocmai de asta am i-am spus ca sa o protejez. Si de atuci nu s-a mai plimbat cu tipul ala. Acum vine intrebarea: Este posibil ca tipul ala sa vina dupa mine, adica sa afle de la cineva ca eu am zis, colegii mei de clasa nu cred ca l-au cunoscut fiindca daca-l cunosteau poate ii spunea. Mna, imi e cam frica chit ca au trecut 5 luni. Si nu s-a intamplat nimic, dar eu tot stau cu frica asta. Ajutor va rog!

3 răspunsuri:
| Nitroblast a răspuns:

N-ai patit nimic pana acum (si a trecut destul timp), sigur 99% nu patesti nimic nici acum, pariu ca a si uitat de tine sau/si de ea (decat daca are chef sa te asasineze gen Kennedy, asa ca un timp sa nu mergi cu motociclete sau masini decapotabile) big grin

| LumyBlumy a răspuns:

Stai chill....nimic rau nu ti se poate intamplawinking

| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a răspuns:

Hei, înțeleg că tu ai vrut să-i faci un bine prietenei tale. Uneori, însă, e mai bine să nu te bagi. Dar ai avut un curaj foarte mare s-o sfătuiești știind că te poți pune în pericol. Ești de apreciat.
În altă ordine de idei, eu zic că n-ar trebui să-ți fie așa teamă. Pur și simplu nu discuta acest subiect cu persoane care ar putea povesti asta altora sau care ar putea deschide subiectul acesta în public, când alții v-ar putea auzi. Fii discret și nu te da în spectacol. Nu se știe dacă tipul ăla știe de tine, dar e mai prudent să stai în banca ta. Ai încredere în tine și în Dumnezeu, și să știi că atunci când faci un bine, mereu vei fi răsplătit. Tu i-ai făcut un bine prietenei tale, exista șansa să pățească, printr-un fel sau altul, lucruri rele dacă mai umbla cu el. Nu mai sta cu frica-n sân, n-ai de ce. Fii prudent, discret, fă-ți o cruce și zi un „Doamne-ajută" ori de câte ori simți că ți-e frică. Și să-ți spui mereu că va fi bine, orice s-ar întâmpla. Viața merge înainte, astfel de lucruri nu trebuie să-ți umbrească fericirea! happy

Sper că te-am ajutat,
să ai seară frumoasă!