| LCD a întrebat:

Sasha e nume de baiat? e nume de fata? sau e nume universal?
straight face

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aqualuna a spus foarte bine. E un nume universal. Depinde de zona.

| Arthur a răspuns:

Normal e nume de baiat. E un nume slav.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Se foloseşte şi pentru fete şi pentru băieţi; în Europa de Est, în special la ruşi, e diminutiv pentru numele Alexandru/Alexandra, la americani e considerat nume exclusiv feminin(de exemplu Sasha Alexander din NCIS)

| JustMe a răspuns:

Depinde de tara...cunosc un Sasha(baiat) si pentru fata gandeste-te la papusile Bratzlaughing
Deci e universal

| madalicious a răspuns:

De fata.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Eu stiu si fete si baieti cu numele Sasha deci dupa parerea mea este univerval happy

| Bishop a răspuns:

Unisex

| roox a răspuns:

Depinde de ţară laughing
E universal ohappy

| betty17 a răspuns:

Este unviversal...de exemplu un alt nume care merge si la fete si la baieti este Alex(depinde si de tara)

succes

| Cretzule a răspuns:

Este nume de baiat, provine din limba slava si inseamna Alexandru

| claudica a răspuns:

Unisex; 0

| LAVINIA123 a răspuns:

Pe varmea o cheama Sasha(Se pronunta Saşa). j nu e baiat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nume de fata dar nu in zonele noastre...de baiat nu poate fii pur si simplu nu se potriveste... pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal...este nume de baiat dar am intanlit si fete cu numele asta, acum tu decizi!

| anny15 a răspuns:

Eu cred ca e de fata. dar nu stiu poate o fi universal

| alexxa112 a răspuns:

Asa o cheama pe cateaua mea si cred ca e univelsal

| andra_2668 a răspuns:

Sasha este nume de baiatstraight face