| Prankster6 a întrebat:

Scriem o scrisoare pentru diriga. unde ideile fiecaruia vor fi crise. am nevoie de un titlu, dar nu "draga doamna diriginta" si o introducere.

fundalove struck:X:Xlove struck

1 răspuns:
| StaceyG a răspuns:

Stimate doamna diriginte

Stimate doamna diriginte am decis sa va sigriu din nou o scrisoare dar de aceasta data este putin diferit.
Imi ampintesc cand in ora de matematica Radu incepea brusc sa planga cu sughituri undeva in spatele clasei, eu ii urmam cu un plans tacut si chinuit, iar apoi, pe rand, fiecare incepea sa planga in felul sau, va opreati lectia, va picau mainile pe langa trup si ramaneati sfarsita la catedra.
Ne priveati cu mila si cu teama pentru viitorul noastru. Nu puteati nici dumneavoastra sa intelegeti de ce atata blesteme.
Cristi a picat in timpul orei de geografie. Bause prea mult, luase si pastile.Mai tarziu a baut si Ioana un pumn de pastile cu vodka si plangea dupa mine ziua in amiaza mare.
Aveam 12-14 ani. Ati luptat ani de zile sa nu ne mutam din clasa in clasa, pentru ca Carmen vroia si ea sa vina la scoala cu noi. Pentru ca nu ne-au inteles, ne-au obligat sa ne mutam in continuare. Pauza de pauza, cu randul, o luam pe Cristina in brate, ii duceam cartile si scaunul special, si mergeam toti intr-un grup compact prin imbulzeala de pe scari, sa o protejam.
Eram uniti in jurul ei. Nu caram pe brate un coleg pentru ca nu aveam de ales. Ci pentru ca si ea era a noastra, o duceam pentru ca nici nu concepeam sa nu facem asa.
Cand au intrat in clasa si ne-au spus ca a murit Cristinuta, ati scos un urlet si ati inceput sa plangeti in hohote. Nu am inteles atunci.
Mai tarziu am aflat ca ati avut si dumneavoastra o fetita care a murit intr-un accident de bicicleta.
Iar acum, blestem. V-a murit si Daniel. Doar 21 de ani. Alt accident de masina.Condolianelele mele imi pare sincer rau...

asta i-am scris eu fostei mele diriginte cand i-a murit baiatul... poti face ceva de genu sau mai frumos
BAFTA!