| AlexandraStanFan a întrebat:

[Scuzati categoria] Buna >seara!big grin< Vine Craciunul, iar eu m-am gandit sa fac o prezentare in Windows Movie Maker, dar nu stiu ce sa scriu. Daca puteti, va rog, imi dati si mie cateva citate despre Craciun si despre Nasterea lui Iisul Hristos. Va rog frumos! Cele mai multe si cele mai frumoase primeste funda+vot. Multumesc!

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
"Bucuria este adevaratul dar al Craciunului" - Papa Benedict XVI.

"Voi pastra Craciunul in inima si voi incerca sa-l tin cu mine tot anul" - Charles Dickens.

"Cel care nu are Craciunul in inima, nu-l va gasi nici sub brad" - Roy L.Smith

"Cel mai bun cadou de Craciun din jurul bradului: prezenta unei familii fericite" - Burton Hillis.

"Fie ca pacea sa fie cadoul tau de Craciun si binecuvantarea tot anul!" - Autor necunoscut.

"Am crezut intotdeauna ca sarbatoarea Craciunului este o perioada buna, iertatoare, caritabila, placuta; este singura perioada a anului cand barbatii si femeile accepta sa-si deschida inimile" - Charles Dickens.

"In loc sa fie timpul unui comportament neobisnuit, Craciunul este singura perioada a anului cand oamenii isi pot urma propriile impulsuri si isi pot exprima propriile sentimente, fara retineri. Craciunul, pe scurt, reprezinta sansa de a fi noi insine" - Francis C. Farley.
"De Craciun, toate drumurile duc acasa" - Marjorie Holmes.

"Parerea mea despre Craciun, moderna sau democrata, este una foarte simpla: iubirea fata de ceilalti. Ma tot gandesc...de ce trebuie sa asteptam Craciunul pentru a arata acest lucru?" - Bob Hope

"Craciunul nu este o perioada, nici un sezon, ci o stare de spirit. Adevaratul spirit al Craciunului inseamna sa pretuiesti pacea si bunavointa, sa oferi, din plin, compasiune" - Calvin Coolidge.

"Binecuvantat este sezonul care aduna toata lumea intr-o conspiratie de dragoste" - Hamilton Wright Mabie.

"Craciunul este, bineintele, timpul de a sta acasa cu sufletul si cu trupul" - Garry Moore.

"Craciunul este perioada cand ai dor de acasa - chiar daca esti deja acasa" - Carol Nelson.

"Cum sa alegi bradul perfect pentru Craciun? Toti brazii de Craciun sunt perfecti!" - Charles Dickens.

"Craciunul flutura bagheta magica pe deasupra lumii si pastreaza tot ceea ce este mai bland si mai frumos" - Norman Vincent Peale.
"Bradul perfect pentru Craciun? Toti brazii de Craciun sunt perfecti!"
"Binecuvantat este sezonul care care aduna toata lumea intr-o conspiratie a dragostei."
"Craciunul este, bineinteles, timpul de asta acasa-cu sufletul si cu trupul."

| AnY95 a răspuns:

,,Cel care nu are Craciunul in inima, nu-l va gasi nici sub brad"
"Bucuria este adevaratul dar al Craciunului"
"Voi pastra Craciunul in inima si voi incerca sa-l tin cu mine tot anul"
Fundaaa love struck!