| AVRILavigne1000 a întrebat:

Scuze de categorie stiti cum pot scrie mai bine in limba italiana? adica de citit in italiana si de vorbit stiu de scris nu prea stiu...

9 răspunsuri:
| Koalass a răspuns:

Pai cauta pe internet cursuri de italiana gratuite si acolo o sa te invete sa scrii

| vanessa001 a răspuns:

Incearca sa pronunti de mai multe ori cuvantul pe care vrei sa il scrii si cred ca reusesti sa iti dai tu seama unde trebuie puse 2 litere, si asa mai departe. usor usor o sa te obisnuiesti cu scrisul lor. happy

| AVRILavigne1000 explică (pentru vanessa001):

Da stiu dar uite sa zicem ca sunt mai multe cuvinte ma incurc in ele si dupa miroase a creier incins ma incurc tare rau la q si atunci cand trebuie sa le pui aprostrof sus la a sau la alte litere

| vanessa001 a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Mda, ai dreptate, nu cred ca te.am prea ajutat. Eu am invata sa scriu cat de cat bine citind carti in limba italiana si desigur la scoala. happy

| AVRILavigne1000 explică (pentru vanessa001):

Nu-mi spune ca ai facut scoala acolo eu an vrut dar nu a fost asa uite ca la cititul cartilor nu m-am gandit o sa citesc si eu

| vanessa001 a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Am facut doar 2 ani de scoala, nu e cine stie ce dar. Bafta la scris. happy