| Emiilea a întrebat:

Se poate sa mai cresti in inaltime? Daca da, cum?
Eu am 15 ani si 1.43 m si 48 de kg :'(.
Cu greutatea nu e o problema decoarece voi renunta la paine si grasimi si in fiecare dimineata voi alerga 2 km, iar in timpul zile voi face exercitii cardio cu greutati. Dar la inaltime pot face ceva? Parintii mei sunt mici de inaltime ( 1.60-1.65 ) insa fratii mei sunt inalti, ca bunicii. Fratele meu mai mare, cand avea 15 ani avea tot 1.40 m si ceva, dar dupa un timp am crescut foarte munt, iar acum are 1.75, iar celalalt frate are 1.78.
Nu vreau sa fiu asa de mica :'(.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Peachy2Ari a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la paine si grasimi.Sunt necesare in alimentatie, chiar daca as recomanda painea integrala.Iar legat de inaltimea ta recomand sa incepi sa joci baschet.Eu si un grup de prieteni mai scunzi ne-am inaltat 20cm in trei luni jucand cate o ora de doua ori pe saptamana.

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Stai linistita ca o sa mai cresti. Ai o inaltime prea mica, e chiar imposibil sa ramai la ea. Asta doar daca nu ai o problema de sanatate.