| Alee_1440 a întrebat:

'Seara tpu...Sunt noua, si prima mea intrebare e referitoare la dragoste! As vrea sa stiu daca, credeti in iubirea la distanta!?!?!? Eu sunt in Italia si tipu in Romaniabig grin

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Iubirea nu se masoara in distanta ori e iubire ori nu e. daca il iubesti si te iubeste la fel de mult nu conteaza distanta.depinde cat este el si(sau) tu de serioasa in privinta acestei relatii. oricum din cate imi dau seama sunteti tineri amandoi iar o relatie la distanta acum este perfecta acum pentru voi. daca rezistati 6 luni.1 an sau mai mult in relatia asta de la distanta atunci veti fi impreuna toata viata

6 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Se poate, dar trebuie sa fie serioasa treaba, si sa fiti implicati amandoi la pastrarea relatiei.

| Kitty a răspuns:

Eu nu cred, fiindca este foarte greu sa mentii o astfel de relatie.

| misu a răspuns:

Nu prea putem sa iti dam sfaturi.sunt sanse egale in sensul ca se poate dar50 la suta

| Gya_8215 a răspuns:

Sincer rar ai sa vezi dragoste "adevarata"! Urmareste alcv asa ca fii fata desteapta!

| Alynutzaaa a răspuns:

Sunt de parere ca iubirea la distanta nu tine! Intrebarea mea pentru tine poate suna in felul urmator : Uh l`ai intalnit pe acel ' tip' fata in fata?

Daca l`ai intalnit si el a mers de curand in strainatate sa stii ca iubirea va dura putin timp, deoarece in viata ta vor aparea persoane noi fata de care vei incepe sa simti acel sentiment : vrand sau nevrand!

In cazul in care nu l`ai intalnit fata in fata pe tip : iubirea va tine insa doar virtual si cu ajutorul telefonului.Va fi o iubire sau o relatzie libera :vei putea face ce vrei si el la fel deoarece nu te va putea controla insa 'iubirea' va tine o vreme asteptand momentul intalnirii!

| barbrastreisand a răspuns:

Dragoste poate exista, insa sanse ca relatia sa mearga, mai bine ia-ti gandul.