| InvaD3R a întrebat:

Servus lume, in aceasta vara am cam stat in casa si am luat foarte multe kilograme in plus mai ales ca inainte nu eram asa slab, eram grasut sa zicem. ( momentan am 1, 70 si 75 kg ). Din aceasta seara m-am apucat de exercitii ( abdomene, flotari, genoflexiuni ) si in plus mi-am cumparat si bicicleta mecanica la care m-am apucat deja sa dau la ea + ca o sa reduc din dulciuri, sucuri s.a.m.d. Oare o sa aiba efect tot ce am scris eu mai sus? Pe luna asa o sa am sanse sa dau jos macar cateva kg?
In aceasta seara in timp ce cautam pe net am dat de acest tricou : http://www.top-shop.ro/popup_product.as... 983&ils=35, are rost sa dau comanda? O fi bun de ceva? L-as vrea doar pana cand slabesc ca sa-mi ascunda partile "nasoale" ale corpului inclusiv abdomen si pectorali.
Astept sfaturi si altele.

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Uite care-i faza prietene. Nu trebuie doar sa renunti doar la dulciuri. Iti trebuie o dieta, asta daca vrei sa faci muschi calumea.
Daca vrei doar sa slabesti, poti sa mananc, nu foarte mult, adica nu exagerat, ci moderat, si trebuie sa faci exercitii.
Fac exercitii de ceva timp, dar nu-mi place sa tin dieta, si desii nu am muschii mari, am foarte multa forta, si daca asta te intereseaza, dieta nu-ti trebuie.
Ok, acum sa trecem la exercitii.
Flotarile, pai astea nu au nevoie de video-uri care sa-ti arate cum sa le faci. Tot ce trebuie sa faci este sa te tii de ele, sa faci in fiecare seara. Eu am ajus deocamdata doar la 40-45. Faci in fiecare seara, si la faci calumea, adica cu pieptul pana aproape de pamant, si cand te ridici, sa te ridici pana ai mainile drepte.
Cam asta e cu flotarile, si daca vrei sa vezi cateva video-uri, doar uitete la canalul pe care o sa ti-l dau imediat pe youtube.
Acum, abdomenele normale nu prea te ajuta, crede-ma, am facut foarte multe abdomene, ajunsesem la 400 pe noapte, si tot nu faceam patratele cum imi doream eu (Pe atunci tineam si dieta).
Asa ca am gasit pe youtube, urmatorul video, cu un tip care-ti arata exact cum trebuie sa faci niste serii de abdomene, si crede-ma, te ajuta. Ce n-am facut eu in 2 ani cu abdomene normale, am facut intr-o luna cu abdomenele astea, si nu am facut in fiecare zii.
Normal, nu am facut un abdomen perfect pentru ca nu m-am tinut foarte mult de abdomene, dar a fost mult mai bine fata de cum eram inainte, au inceput sa se vada acele "patratele".
Uita-te si la video-ul asta, pune-l la favorite, si vezi si celelalte video-uri ale sale, o sa te ajute foarte mult;)

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Trebuie sa stii si putina engleza ca sa ai idee cam ce spune tipul, pentru ca-ti da niste sfaturi bune.
Dar nu conteaza daca nu stii, faci ca el doar;)

| măcheamăăăî a răspuns:

Daca vrei sa slabesti :FARA dulciuri,prajeli,paine,catrofi,orez,paste,cereale, ssucuri acidulate!

Continua sa faci miscare, dar indrumat de un medic specialist, nu fa tu singur cum te taie pe tine! Trebuie sa dozezi efortul ala astfel incat sa iti aduca beneficii, nu sa te imbolnavesti-Doamne feri!

PS:
1.Bea multa apa (2-2,5 litri).
2. Dimineata, pe stomacul gol bea 1-2 pahare cu apa foarte rece (vei arde mai multe calorii facand asta pentru organismul e fortat sa incalzeasca apa pe care o bei).
3.Renunta la cina!

Sper ca ti-am fost de folos! Mult succes si sa arati cum iti doresti!happy

| mahmy97 a răspuns:

Cati ani ai? si dupa aia te pot sfatui

| mahmy97 a răspuns:

Eu am 15 ani 1, 84 m si 59 kg mie mi se pare ca tu esti normal

| InvaD3R explică:

Http://www.top-shop.ro/popup_product.asp?pid=550983&ils=35 Acesta este tricoul despre care vorbeam.