| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca viata mea se prabuseste pe zi ce trece.Nu stiu ce sa fac.Incerc sa nu arat cat de deprimat sunt dar e din ce in ce mai greu sad..cand sunt singur sunt mai mereu trist dar in fata prietenilor incerc sa nu arat asta.Si toate astea din cauza unei amice pe care o credeam prietensad. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Dati-mi un sfat va rog.

3 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Pai, în primul rând ar trebui sa vorbești cu acea persoana clar ca sa lămuriți lucruri.

In al doilea rând, trebuie sa gândești putini mai pozitiv și sa știi ca toți avem probleme. Nu toată lumea e fericita 100%, acest lucru este imposibil.
Ridica capul sus, și inconjoarate de prieteni cu care intr-adevar te simți bine. happy

| DianaDede a răspuns:

Exact asta am patit si eu! Incearca sa o faci geloasa stand cu alte prietene!, crede.ma sigur o sa vina inapoi la tine, sau daca i-ai zis secrete spune-i ca ai incredere in ea ca nu va spune secretele tale nimanui si ca si ea se poate baza pe tine!

| m3me a răspuns:

Fa ce-ti spune inima