| LoveForShania a întrebat:

Sora mea are o mare dilema. Ea are 21 ani, si se va casatori peste aproape 2 luni jumatate. Daca parintii nostri sunt despartiti, tot amandoi sunt socrii mici. Dar ea vrea ca una dintre nasele ei sa fie iubita tatalul nostru ( nu sotie, dar ea este o foarte foarte buna prietena, o iubim foarte mult). Problema este urmatoarea: daca ea va fi nasa, tata va fi nasul? Nu stiu, adica, tata va fi socrul mic, bineinteles, dar el va fi si nasul, sau poate ca iubita lui sa fie singura nasa?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Din câte ştiu eu, femeia respectivă ca să fie naşă trebuie să fie căsătorită. Adică să fie un cuplu căsătorit numai ei pot fi naşi. Aşa ştiu eu. Dacă tata tău nu e căsătorit cu ea nu poate fi ea naşă. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| atianin a răspuns:

Mama si tatal tau raman socrii mici orice ar spune lumea ei v-au facut.