| anonim_4396 a întrebat:

Statusri de indiferenta?

Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| GeorgiiGrz a răspuns:

1.Visează la ceea ce vrei să visezi, du-te acolo unde vrei să mergi, fii ceea ce vrei să fii, ai doar o viaţă pentru a face ceea ce vrei să-ţi propui!

2.Nu totul e pierdut când te prăbuşeşti. Viaţa are jocul ei, însă tu ai regulile tale.

3.Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

4. Aşa că alungă grijile, ridică mâinile, agitație, gălăgie, scoate foile, vreau să aud că strigă fiecare: " Dacă timpul curge, să curgă în pahare! "

5.Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici-un rost".

6.Am trecut de aparenţe, am găsit ce se ascunde în spate/ Că noi am văzut esenţa când ei se ascundeau de realitate.

7. Să ştii să alegi cea mai bună cale când toţi se îndoiesc de puterile tale. Să ajungi să păşeşti lângă împăraţi şi regi, dar în acelaşi timp să nu uiţi cine eşti!

8.Inevitabil, clipa m-a ajuns. Pentru o secundă, toţi ochii s-au oprit din plâns!

9.Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

10. Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!

11.Şi cineva mi-a spus intr-o seară : " O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!"

12.Lady, stai chill! Ei vor ceva serios, le-ai dat tot ce le’a trebuit si i-ai intors pe dos.

13. E o iluzie să crezi că ai un prieten perfect. Singurătatea îi aşteaptă pe cei ce nu tolerează defectele celorlalţi. O perdea de fum împrăştiată de vânt, asta sunt prietenii de convenienţă.

14.Coae, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar?

15.Tragem cu dinţii de ce ne aparţine, nu ne interesează de alţii – ce fac, unde, şi cu cine.

16. A fost greu şi ştii că am dreptate! Am ţinut capul sus şi am mers mai departe. Nu mă interesează ce crezi despre mine. Înainte să spui ceva, uite-te la tine!

17.Ne ascundem după defecte ca faptele să pară perfecte. Scopul? Să nu părem ceea ce oglinda vrea să reflecte!

18. A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

19. Dupم primul’ fum viaţa nu mai pare durم, E doar o pمrere deci mai trag o turم!

20. Poate într-o zi mă vei căuta şi le vei spune tuturor: "Lipseşte EA"!

21.Că mergi în față sau în spate,
Încearcă să trăiești cu maximă intensitate.
Să nu te schimbi chiar dacă vântul bate.

22.Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi.

23. Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

24.Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit, tu ai pus sentimente.

25.Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

26. Aş vrea să te sting ca pe-o ţigară şi să te las
Ok, te sting dar mereu o să existe alta
Mă face s-o aprind chiar dacă deja îmi ştiu soarta! :-x

27.Don’t cry. Just say "**** you!" and smile :]

28. Ce le tot pasă pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum să trăiesc? E treaba mea cum mă îmbrac şi doar a mea cum mă dezbrac, cu cine, cum, unde şi cât!*

29.Hai ia-i pe toţi la rând, dar nu pe prietenii mei. Că-s tot ce mi-a rămas pe lumea asta mare!

30. Încă o seară începe graţios. Parfum în aer. Nimeni nu stă jos. Pahare pline. Agitaţie. Şi fetele fac senzaţie!

31. Ştii că nu stau după noroc şi dacă vreau să iasă fum ştiu unde să dau foc!

32. Vorbeam ore întregi la telefon, ce ciudat sună. Nu adormeam de num-mi spunea noapte bună.

33. După un fum simte şi el senzația, că noi preferăm tentația, oricare ar fi destinația.

34. Vreau să fie primăvară în sufletul meu, că e toamnă da. Am un suflet gol plasat aproape de sol. Viaţa mea e frumoasă, dar am un moment nasol.

35.N-am o inimă care să mă frământe. Dar, dacă o aveam, era trecută prin foarte multe!*

36. Mă eşti prost? Cum ai putut s-o laşi să plece când tu o iubeşti şi ea te iubeşte?

37.My heart beats for love, it’s the something I hear tells me not to give up.

38. Spune-i că l-am uitat! Spune-i că nu mă mai gândesc la el! Spune-i că nu-l mai iubesc! Dar spune-i că ţi-am zis toate astea… printre lacrimi!*

39.Şi restul-i doar o amintire.

40.Erai pe primul loc, niciodată să nu uiţi! Că pentru tine am renunţat la multe şi la mulţi!*

41.De azi arunc totul la gunoi! Nu mai vreau nimic înapoi!*

42. În lumea voastră falsă, noi zâmbim necondiţionat.Mereu împreună ca o poveste cu un final neterminat.*

43. Eşti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodată
Aş vrea să rămânem aşa, sa nu ne certăm niciodată ♥*

44.Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu, e al meu.Ce e al tău nu mă interesează!*

Sper ca iti sunt de folos! happy

1 răspuns:
| GeorgiiGrz a răspuns:

In continuare crezi ca totu` iti apartine. Poti sa ai orice, dar nu si pe mine.

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru: m-ai lasat sa plec!

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac •

"N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand!

"Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "

Nu mai e ea fetita ce tacea astazi Spune PA,ieri poate ii pasa!

O vezi? nu e trista,chiar deloc zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

Oriunde,Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai,Dar ea iti zambeste frumos Si iti zice: Tay`Tay!"

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu.

Orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus.

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Barfa'i pentru prosti, deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza, in lumea printeselor nu exista rautate

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

Inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI.

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Nu prefera frumusetea care este in zadar,ci prefera caracterul care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!