| SayMeSayYou a întrebat:

Statusuri de suparare daca se poate. Da nu alea care le gasesti pe statusuri.ro vreau ceva mai deosebite. Cele mai bune primesc funda :X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ramas aceeasi fata de care stiai si-atunci. Dar acum nu mai sunt papusha, pe care cand n`o vrei s`o arunci !

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Era seara putin trecut de ora noua, afara deja incepuse sa ploua ea vroia sa vina sa'l mai vada, dar el mintind ii zise ca are alta treaba

Ea nuu e d` vna ca intre ei s`a terminat . "Ai grij d` tne!" i`a spus el cand a plecat...

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti . Crezand ca vine inapoi !

"Mi'am deschis agenda la capitolul "Ex" u esti la cap' de lista la minciuni cu "te iubesc". marsh mah :Xx "

Acum ne intalnim pe strada si imi zambesti.Pastrezi secretu`n tine, stiu ca ma iubesti[

Si m'ai vazut cu el de mana. Ai ramas blocat pentru o clipa. Pentru prima oara in viata paream chiar fericita !

# Ai face bine s`o uiti , nu fi bou !

○ Stau intinsa pe spate . cu ochii inchisi si. ma gandesc la primul baiat . pe kre` am fost blestemata sa`l iubesc .

0rice s`ar intampLaa ` . n0i intr`0 zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Cand O so` pierzi .O sa vezi ca ti`e greu fara ea... Chiar daca acum nu crezi

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdutej.

Ai mintit prea mult,cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

Alt baiat imi strange mana,si`mi spune ce simte Eu iti spun cu` te-am uitat,desi traiesti la mine`n minte

Acum nu mai pot si imi e greu sa stau cu altcineva!Nu pot sa ma gandesc la altu' esti doar in mintea mea!

Imi ´ aduc aminte ´ cat ` de mult ma iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea .: Frate nu pot ' trai fra ea!

• si spune-i "te iubesc" ca-ti pare rau c-ai fost asa,promitei ca n-o sa repeti din nou prostia ta

*Încã de la început ti-am spus cã e prea pe fatã...Dar tu ti-ai dat mult prea multã importantã

•• O Iubeai Fara Regrete`! Si Daca Te Intreba Cineva Atunci Ce Inseamna Pentru Tine Cu Lacrimi In Ochi Spuneai:E O Parte Din Mine ! ;xX

"Shi`mi aduq amintee . Cum imi zambea Shii ma priveaa . Shi`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa aSta reaa"

Cand te'am vazuT dn` nou pe strada M'ai salutat sj dintr'o data Am simtsit cu` ma topeSc

Mi`e d0r s` te privesk fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Nimic din ce`am facut n`am regretat...am uitat de toti care m`au uitat

Viata e ca un castel de nisip.Stiu bine.Promit sa profit doar un pic!

Câteodată simt că nu pot să mă trezesc . Câteodată simt că cerul meu albastru devine gri . Câteodată doar urăsc toată lumea . . .

Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai.

Un singur lucru bun am invatat de la tine . sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.

Altceva nu scoti Doar copiezi Nu-i nici o Surpriza Ca te-ai curenta si-n cur ca sa ai la public priza.

Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci

Cand eram suparata! O tsigara si un sfat!Cat de mult a contat.

Iti dau eu

Unde n-o sa fii tu, cea mai mare distractie o sa fie .

Nu potsi fortsa un om sa te placa.Nu esti bine venit! Pleaca!

Fără cuvinte, adunăm tăceri în balans.Cu spaime, trezim coşmarul.

♥Tipa care face 200 de poze , dar ei ii plac doar 20...

Trebuie sa fie un om care s`o iubesca doar pe ea *Fata aceea aliantata de multi ...* !"

Nici sticlele de alcool,nici fumurile,nici prafurile,nici alte femei...Nu te vor face sa uiti tot ce-a fost intre ochii tai si ochii mei!

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna !

Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede.

2 pashi, arunca'te de la inaltzime`,arunca'te in amintiri cand simtzi ca nu tzi'e bine.

-Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Ramai aici.Nu ma intreba ce simt

O să rămână amintiri blocate în ochii noştri goii că se învârte ceasu şi nimeni nu.l poate da înapoi

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă

Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...

Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic

Am invatat sa am rabdare ca totu`ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede`nstare

Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mïne

Cand o femeie tace.Vezi ce spun ochii ei.

Sunt eu...eu,tu si restu' lumii /Tine minte nu conteaza ce abereaza unii

Http://sweety-things.weebly.com/

Am 1000 de fetse. Una pentru prieteni. Restu` pentru zdrentse.

Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Prietenia ta'i va fi de ajuns.Nu'i trebuie nimic mai mult!

Daca zambesc inseamna ca ma bucur sa te vad.

n`am ce sa schimb. "

"Stiu ca fiecare dintre noi are un loc in rai , dar si acolo sus tot cu mine vreau sa stai ! ."

cand totul se duce.raman amintirile !

ai o fata . no lasa ca tine la tne ! . daca nu risti nimic,nu faci nimic,nu ai nimic,nu esti nimic"

Ea e cea care va avea grija de viata ta .ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine . mai mult ca oricine ! ."

Atunci cand nu stie ce simte . atunci cand greseste si poate minte . ofera`i dragostea ta ... atunci are mai mare nevoie de ea! "

acele vremuri nu se uita,fi sigur de asta ;x.

e o poveste fara nume si fara autor. scrisa in parfum de aripi albe care se zbat in zbor ;x ."

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Avem povestea speciala din viata asta banala ! ;x

"chiar eşti în stare să îmi iei sufletu ! ;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !"""

Viata nu e rOz`e asa cum este ea ;x.

"oare mai tii minte?! fiecare clipa de nebunie . din fiecare luna , din fiecare zi , din fiecare ora , din fiecarte minut , din fiecare secunda !"

Desi stie ca iubeste un golan . n`o sa te uite...tine mult la tine ! ."

"te amuza . cand din vorba in vorba . gasesti obsesia ta . la altu in alta forma !

acea copila. cu acel ceva special ! :"

Lumea nu ne sufera.Da stie sa ne pupe bine in cur.

Daca n`ai fi tu . mi-ar ramane gol sufletu ! |

( Poate sa mute si muntSii din loc. Pentru ea e prea tarziu sa mai c0nteze vreun efort. )

E timpul sa vezi cu ce ai mai ramas de fapt.Cand ai avut de unde sa alegi...nu ai stiut la ce ai renuntat.

Te iubea fraiere ! Chiar te'a iubit candva ;x Priveste'o dar stai departe , acum nu te mai vrea !E mult prea tarziu pentru regrete ,tOt ce'si dOreste e sa pOata sa ierTe

"• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •"

Mă`ntreb şi`acum ,, Asta e ce mi-am dorit?!

Daca e sa inchid ochii tot o sa zambesc...Merg inainte,nici prin minte nu-mi trece sa ma opresc!b-)

Orgoliul e mult mai preSus de iubire.

Am invatat ca oricum ai taia.orice lucru are 2 fetze!

Aveam caractere imbibate in orgoliu,de asta acum momentelor de vis le purtam doliu.

De astazi am un scop, sa pun fericirea mea pe primul loc!

E timpul sa vezi cu ce ai mai ramas de fapt.Cand ai avut de unde sa alegi...nu ai stiut la ce ai renuntat.

Nimic din ce a fost nu se v'a mai repeta...dar ne v'a fii dor candva...

zαmbєstє'n fαtα rαuluι sι nu vα αvєα nιcιo putєrє . ;x

ღE o vorba : "Ce nu te omoara te face mai puternic!" Si au fost momente in care am fost gata sa renuntz la tot Mi s`a zis ca n`o sa pot, ehh...uite ca inca pot ღ

Aproape tot se iarta,nimic nu se uita!

♥ Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tine:X ♥

Deci...FUNDA?

4 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

In veeeeci pomenirea lui

| micheilla a răspuns:

" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

" Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

" Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

" Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

Funda?

| mardeamor a răspuns:

Chiar daca în spatele unui vis se poate ascunde un cosmar…nu uita sa crezi în tine si toate problemele încet dispar
Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.
invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
totul trece, asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urmesad!
Ma inalt sa zbor•Din nou•Dar uit ca aripile le-am pierdut•Cad si dau cu capu' de trecut•
Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an?
El amor es trabajo, dolor y tristeza.sad
cand mi-a scapat din mana fericirea? in ce moment incat nici nu mi-am dat seama?sadvreau sa invat sa dau timpul inapoi ca totul sa fie ca inaintesad
"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"
tu niciodata nu mai iubit.eu am fost cea care te'a iubit. tu doar mai mintit.
Daca tu imi arati ca nu iti pasa.Eu iti arat ca pot fara tinewinking

"Şi nimic din ce spui acum nu mai are rost! Pentru mine nu mai eşti, pentru mine.Doar ai fost!winking"

"O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!"
"...acum vad.prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap oh go on."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti tr pe mesaj privat, ca nu vreau sa le dea copy-paste, da'mi dai aici funda, ok?
happy